Bolu'da "Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" düzenlenecek - Son Dakika

Bolu'da "Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" düzenlenecek

29.09.2022 10:34
Bolu'da "Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" düzenlenecek

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) tarafından düzenlenen "Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" Bolu'da gerçekleştirilecek.

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) tarafından düzenlenen "Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" Bolu'da gerçekleştirilecek.

Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı (IYAFA 2022) etkinlikleri kapsamında Gölköy Baraj Gölü'nde 2-8 Ekim'de düzenlenecek yarışmaya 29 takım katılacak.

Yarışmada yakalanan balıklardan uygun bulunanlar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce üretiminde kullanılmak üzere Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu'na gönderilecek.

ASOF Başkanı Serkan İnanç, AA muhabirine, doğal hayata dikkati çekmeye çalıştıklarını söyleyerek, "ASOF'un öncelikli amacı sürdürülebilirliktir. Yıllardır Bolu'da ilgili kurum ve kuruluşlarımızın da desteği sayesinde yaptığımız bu yarışmayla da yaşatmanın ve sürdürülebilirliğin önemini anlatmaya çalışıyoruz." dedi.

Geçen yıl 26 takımın katıldığı yarışmada toplam 423 kilogram sazan yakalandığını, bunların fotoğraflanıp ölçümü yapıldıktan sonra tekrar suya bırakıldığını anlatan İnanç, bu sene de yarışmaya ilginin yoğun olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Dağ: Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak AK Parti'li Dağ: Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu 'Hayata Değer Katan Kadınlar' programında konuştu Açıklaması Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu 'Hayata Değer Katan Kadınlar' programında konuştu Açıklaması Asiad Genel Başkanlığı'na Yeniden Ömer Faruk Başaran Seçildi: 'Mevduatı Dolara Endekslediniz. Bu, Önümüzdeki Süreçte Ciddi Sorunlar Doğurabilir' Asiad Genel Başkanlığı'na Yeniden Ömer Faruk Başaran Seçildi: 'Mevduatı Dolara Endekslediniz. Bu, Önümüzdeki Süreçte Ciddi Sorunlar Doğurabilir'

Son Dakika Güncel Bolu'da 'Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması' düzenlenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement