Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti - Son Dakika

Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmediği için yakınları tarafından otomobille hastaneye görütülen 67 yaşındaki Aysel Çapar, hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmediği için yakınları tarafından otomobille hastaneye götürüldüğü öne sürülen Aysel Çapar (67), hayatını kaybetti. 5 çocuk annesi Çapar, 2001 yılında Hakkari'de şehit olan yeğeni Jandarma Uzman Çavuş Durdu Çapar'ın yanında toprağa verildi.

Yeni Mahalle'de yaşayan Aysel Çapar, 6 ay önce beyin ameliyatı oldu. Ardından da evde bakım hizmeti almaya başladı. 24 Temmuz Cuma günü eve kontrol için gelen doktor, Çapar'ın beyin kanaması geçirdiğini, acilen Kahramanmaraş'a götürülmesi gerektiğini söyledi.

İddiaya göre Aysel Çapar'ın eşi Şükrü Çapar, Göksun Devlet Hastanesi'nden ambulans talebinde bulundu. Ancak ambulans gelmedi. Yine iddiaya göre, Aysel Çapar, yakınları tarafından sedye gibi kullanılan çarşafla evden çıkarılarak, otomobille Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne (KSÜ) götürüldü. Burada, yoğun bakıma alınan Çapar, doktorların tüm müdahalesine rağmen bu sabah hayatını kaybetti.

ŞEHİT YEĞENİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Aysel Çapar, Göksun Kerpetenlik Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından 2001 yılında Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde şehit olan yeğeni Jandarma Uzman Çavuş Durdu Çapar'ın yanında toprağa verildi.

Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti

"BU BECERİKSİZLİĞİN BİR AN ÖNCE GİDERİLMESİNİ ARZU EDİYORUM"

Çocuklarıyla birlikte taziyeleri kabul eden Şükrü Çapar, otomobille hastaneye götürürken eşinin başındaki ameliyat dikişlerinin açıldığını bu nedenle de bilincini kaybettiğini söyledi. Hastanedeki sağlık çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür eden Çapar, "Hastamız geçen cuma günü rahatsızlandı. Göksun Devlet Hastanesi'nden bir ambulans istedik ama bir türlü ambulansı alamadık. Pazar günü hastamız tamamen fenalaştı, kısmi felç geçirdi. Çünkü beyin kanaması vardı. Sabah olunca özel araçla KSÜ'ye götürdük, orada bir hafta uğraştılar ama tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak bugün vefat etti. Sağlık Bakanlığı'ndan bir arzum var; Göksun Devlet Hastanesi'ndeki bu aymazlığın, beceriksizliğin, basiretsizliğin bir an önce giderilmesini arzu ediyorum ivedilikle" diye konuştu.

Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti

"KAYSERİ'YE GÖTÜRÜRKEN DE AMBULANS VERMEDİLER"

Aysel Çapar'ın oğlu Adem Çapar da tüm sağlık camiasını suçlamadıklarını, bunun bir kişinin ihmalinden kaynaklandığını söyledi.

İNCELEME DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü'nün iddialarla ilgili başlattığı incelemenin devam ettiği belirtildi.

Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti

Haber Yayın Tarihi: 03.08.2020 16:48 - Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Beyin kanaması geçirmesine rağmen ambulans verilmeyen yaşlı kadın, hayatını kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR (17)
  • İhmalkarlık: Evde muayene hizmeti veren doktorun bizzati olarak görüşüp talep etmesi gerekirdi. Bu tür durumlarda hasta nakil ambulansları kullanılır. Bu ambulanslarda hastanelerden talep edilir. Uzman doktor ve yardımcısı eşliğinde nakilin yapılması ambulans ve karayoluna uygun olmayan hastalar içinde gene ambulans uçak ve ya helikopter talebi yapılır. Hastane ihmali büyük. Allah rahmet eylesin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Maske takmadığı için ceza yazılmak istenen kişi polisin dalgınlığından faydalanıp kaçtı Son Dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Başakşehir maçından sonra Fatih Terim'den transfer açıklaması: Benim gidişimden para gelecekse ben de giderim Eski Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, tartıştığı kişiyi vurdu 51 yaşındaki Jennifer Lopez'den gençlere taş çıkartan bikinili poz Trump'a zehirli paketin Kanada'dan gönderildiği tespit edildi Songül Karlı, "Hep bir yerlerin konuşuluyor" diyen oğluyla çekildiği fotoğrafını paylaştı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti