Amd'den Intel'e Karşı Atak! - Son Dakika

Amd'den Intel'e Karşı Atak!

18.01.2012 18:00
Amd'den Intel'e Karşı Atak!, System.String[]

Intel'in Ultrabook'larına AMD'nin cevabı gecikmedi: İşte AMD'nin Trinity'si...

İşlemci üreticisi Intel, ultrabook'lar için geliştirdiği yeni jenerasyon Ivy Bridge platformu için kolları sıvarken, Intel'in en büyük rakibi AMD de boş durmuyor ve kendi platformu üzerinde çalışıyor.

Intel, yeni platformuyla beraber ultrabook'ların fiyatını 799-999 dolar seviyesine düşürmeyi planlarken, AMD de Trinity tabanlı platformuyla ultrabook pazarına hitap etmeyi planlıyor. Ultrathin kod adını verdiği bu yeni sistem sayesinde genel anlamda maliyetler de Intel'inkine göre yüzde 10 ila 20 oranında düşecek.

Yeni platforma HP, Acer ve Asustek Computer gibi teknoloji devlerinin de ilgi göstermesi bekleniyor.

Amd'den Intel'e Karşı Atak!
Amd'den Intel'e Karşı Atak!
Amd'den Intel'e Karşı Atak!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Amd'den Intel'e Karşı Atak! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici