Son Dakika Haberleri: Amd, Yeni Mobil İşlemcisi Ryzen Pro'yu Duyurdu

Amd, Yeni Mobil İşlemcisi Ryzen Pro'yu Duyurdu

5 ay önce

Intel'in ezeli rakibi AMD, yeni işlemcileriyle Intel'in önüne geçmeyi hedefliyor.

Amd, Yeni Mobil İşlemcisi Ryzen Pro'yu Duyurdu, System.String[]
Ürettikleri işlemcileri ile iyiden iyiye Intel'e kafa tutmaya çalışan AMD, yeni mobil işlemcilerini duyurdu. Üst segment dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak yeni nesil işlemciler ile Intel, yüzde 25 üretkenlik ve pil kullanımında yüzde 50'lik oranda artış vadediyor.


AMD Ryzen PRO'nun kullanıldığı dizüstü bilgisayarların 12 saat boyunca iş amaçlı, 10 saat boyunca da video izlemek için kullanılabileceği belirtiliyor. Fazlasıyla iddialı gelen bu açıklamadan sonra ise daha da ilginç bazı veriler AMD tarafından paylaşılmış durumda. Bu veriler ise şöyle;Rakibi Intel'in i5-8350U model işlemcisiyle kıyaslandığında, yeni AMD işlemcilerin bir hayli güçlü olduğu görülebiliyor.

Bu işlemcileri kullanmaya başlamak için ise biraz daha beklememiz gerekiyor. Hp ve Lenovo'nun bu yılın ilerleyen dönemlerinde çıkaracakları yeni dizüstü bilgisayarların, AMD Ryzen PRO işlemciye sahip olmaları bekleniyor.
Kaynak: WebTekno

Haber Yayın Tarihi: 09.04.2019 05:08 Survivor Yunanistan şampiyonu Katerina Dalaka, yarışmada tanıştığı Atakan Işıktutan ile aşk yaşıyor
Vural Öger'in oteli için iflas kararı verildi Sınır tanımayan imam, boş vakitlerinde dövüş müsabakası hakemliği yapıyor