Son Dakika Haberleri: Amerika petrolü bırakamıyor! 500 asker Suriye'de kalacak

Amerika petrolü bırakamıyor! 500 asker Suriye'de kalacak

9 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekileceklerini açıklasa da bölgedeki petrol ticaretini bırakıp gidemiyor. Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Suriye'deki asker sayısıyla ilgili, "Binden az, 500 civarında, hatta belki 600 kişi olabilir." dedi.

ABD Başkanı Trump, Suriye'deki petrolü bırakıp bölgeden gidemiyor. ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Suriye'de 500 ila 600 Amerikan askeri bırakacaklarını bildirdi.

AMERİKA PETROL SEVER

Milley, ABC televizyonuna, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığına ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin DAEŞ ile mücadeleyi devam ettirmek için Suriye'de asker bulundurmaya devam edeceğini belirten Milley, ''Sayının binden az olacağı kesin, belki 500 ya da 600 olur.'' dedi.

Milley, DAEŞ'e yönelik baskının devam ettirilmemesi durumunda, örgütün yeniden canlanabileceğini ifade etti.

''YENİ DAEŞ LİDERİ HAKKINDA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE BİLGİ SAHİBİYİZ''

Terör örgütü DAEŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesinin, örgüt üzerinde ''yıkıcı'' bir etki bıraktığını belirten Milley, örgütün yeni lideri hakkında önemli ölçüde bilgi sahibi olduklarını, fırsatı bulunduğunda onu da ele geçireceklerini söyledi.

"HEM DEAŞ'LA MÜCADELE EDECEĞİZ, HEM DE SURİYE'DEN ÇEKİLECEĞİZ"

ABD heyeti temaslarda bulunmak için Ankara'ya gelirken, ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'daki hesabından Suriye ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Trump, "Suriye'de çekilme planıyla ilgili yaptığım ilk açıklamalarda bir değişiklik yok. Hem DAEŞ'le mücadele edeceğiz hem de Suriye'den uygun bir şekilde çekileceğiz" dedi.

Amerika petrolü bırakamıyor! 500 asker Suriye'de kalacak
Trump'tan ABD'nin Suriye'den Çekilme Kararına İlişkin Yeni Açıklama

Haber Yayın Tarihi: 11.11.2019 07:35 Kaynak: AAAzil soruşturması sonrası Trump'ın onay oranı yüzde 2 arttı
Güleda'yı 'bana geri dönmezsen kendimi asarım' diye tehdit etmiş Mehmet Metiner'den "Erdoğan'la görüşen CHP'li" iddiası hakkında açıklama: Kılıçdaroğlu algı operasyonu yapıyor ABD Büyükelçiliği'nden İslami değerlerle dalga geçen konsolosluk çalışanlarıyla ilgili açıklama: Üzüntü duyduk