Amerika Hayali Kabusa Dönmesin - Son Dakika

Amerika Hayali Kabusa Dönmesin

03.05.2016 10:22
Amerika Hayali Kabusa Dönmesin, System.String[]

ABD'de yeni bir hayat hayali ile yapılan başvurular için uzmanlar uyarıyor.

ABD'de yeni bir hayat hayali ile yapılan başvurular için uzmanlar uyarıyor. Her sene binlerce kişi gerek başvuru sürecinde gerekse çekilişi kazandıktan sonraki hazırlık sürecinde kötü niyetli bazı aracı şirketler tarafından dolandırılıyor.

Green Card çekilişini tüm dünyadan her sene 84bin talihli kazanıyor. Bu rakam evli ve çocuklu olan talihlilerin aileleri ile birlikte 250-300 bin kişiye ulaşıyor. Ülkemizden de yüzbinlerce kişinin gelecek hayallerine ışık tutan green card çekilişi talihlilerinin dikkat etmesi gereken bazı önemli konular bulunuyor.

POSTA ÜCRETLİ GÖNDERİLERE DİKKAT

ABD Göçmenlik bürosundan gönderildiği belirtilen asılsız kargolar ve istenen kargo ücretleri, kesin kazandırma taahhüttü verilen başvurular, uçak bileti için istenen yüksek bedeller gibi pek çok yol ile greencard çekilişine katılmak isteyen kişiler mağdur ediliyor. Greencard başvuruları 2003 yılından bu yana sadece elektronik ortamda yapılıyor. Herhangi bir yazılı evrak gönderimi ise asla yapılmıyor.

Green Card Çekilişi başvurusu ve kazananlara danışmanlık konularında 10 yıldan fazla süredir hizmet veren greencard724.com şirketinin sahibi Ozan Şirin güvenilmeyen kanallardan gelen telefonlara, posta ücretlerine, uçak bileti alım taahhütlerine karşı insanları uyarıyor. Teyit numarası (Confirmation number) vermeyen şirketlerden, konsolosluktan ya da Göçmenlik Dairesinden aradıklarını söyleyen kişilerden, posta yoluyla yapılan bildirimlerden uzak durmaları gerektiğini söyleyen Şirin, her sene bu nedenle pek çok kişinin çekilişe katılma hakkını kaybettiğini belirtiyor. Şirin ayrıca TC kimlik numarasının çekiliş için gerekli olmadığının da altını çiziyor.

ÇEKİLİŞİ KAZANANLARI UZUN BİR SÜREÇ BEKLİYOR

Çekilişi kazanan talihlilerini form doldurma, evrak hazırlığı ve mülakat aşamalarından oluşan 9-18 aylık bir süreç bekliyor. Ozan Şirin, her sene yüzbinlerce kişinin Green Card çekilişine katıldığını ve çekilişi kazanan talihlilerden her sene ortalama sadece %20'sinin bu süreci başarıyla tamamlayıp green card sahibi olabildiğini belirtiyor.

Amerika Hayali Kabusa Dönmesin
Amerika Hayali Kabusa Dönmesin

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Ekonomi Amerika Hayali Kabusa Dönmesin - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Çılgın at kontrolden çıktı! Dünyaca ünlü meydanı birbirine kattı 10:55 Çılgın at kontrolden çıktı! Dünyaca ünlü meydanı birbirine kattı Sulama kanalına atlayıp intihar eden gençten geriye, 10:46 Sulama kanalına atlayıp intihar eden gençten geriye, "Eşyalarımı almayın" notu kaldı Kripto para piyasasına girmek isteyen Emrah, kendi coin'ini çıkaracak 10:23 Kripto para piyasasına girmek isteyen Emrah, kendi coin'ini çıkaracak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse karşı önerdiği lezzetin dalından sofraya yolculuğu başladı 10:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse karşı önerdiği lezzetin dalından sofraya yolculuğu başladı 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayıp intihar etti 10:17 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayıp intihar etti Sergen Yalçın, Acun Ilıcalı'ya Beşiktaş'ta devam etmeyeceğini söylemiş 10:09 Sergen Yalçın, Acun Ilıcalı'ya Beşiktaş'ta devam etmeyeceğini söylemiş
Milyarlarca dolar buhar oldu! Elon Musk'ın popülerleştirdiği Dogecoin'de sert düştü 10:02 Milyarlarca dolar buhar oldu! Elon Musk'ın popülerleştirdiği Dogecoin'de sert düştü Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi 09:39 Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi
Advertisement