Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı

Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı

01.01.2012 19:48

Bağdat'ta Amerika'nın Irak'tan tamamen çekilmesi kutlandı.

Bağdat'ta Amerika'nın Irak'tan tamamen çekilmesi kutlandı. Müslüman Ulema Meclisi Bağdat'ın El Azamiye bölgesinde geniş katılımlı bir tören düzenledi. Törende Amerikan'ın Irak'tan çekilmesi ve işgalin son bulması kutlandı. Kutlama töreni Ebi Hanife Numan camii yakınında yapıldı.

Kutlama törenine Müslüman Ulema Meclisi yetkilileri, din adamları, yerel yetkililer ve çok sayıda bölge halkı katıldı. Tören sırasında atılan sloganlarda Irak'ın egemenliğine vurgu yapıldı. Törene katılanlar Amerika'nın Irak'tan çekildiğini geride kan ve gözyaşı bıraktığını söylediler.

Müslüman Ulema Meclisi başkan yardımcısı Münir El Ubeydi, Türkmeneli Televizyonuna konuşarak Amerikan'ın çekilmesinden dolayı tüm Irak halkını kutladı ve Irak'ın yeniden yapılandırılmasına çalışılmasını istedi. Bağdat il meclisi üyesi Ayşe El Mesafi de Amerikanın Irak'ta bulunduğu sürede insan hakları ihlallerinin yaşandığını belirtti. Vatandaşlar Amerika'nın Irak'tan çekilmesine sevindiklerini söyleyerek, şehit ailelerine sabır dilediler.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı - Son Dakika


Advertisement