Amerikalı doktorun 25 hastasına aşırı doz ilaç vererek ölümlerine sebep olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

Amerikalı doktorun 25 hastasına aşırı doz ilaç vererek ölümlerine sebep olduğu ortaya çıktı

09.06.2019 16:16

Amerika'da görev yapan bir doktor, hastalarına aşırı doz ilaç vererek ölmesine sebep olmakla suçlanıyor. Doktor suçlu bulunursa her hasta için 15 yıl hapis cezasına çarptırılacak.

Amerika'nın Ohio eyaletinde yaşayan William Husel isimli doktor, yaşları 37 ile 85 arasında değişen 25 hastaya kasten aşırı dozda ağrı kesici vererek ölümlerine sebep olduğu gerekçesiyle suçlanıyor. Hastalar, ilaçları doktorun isteği üzerine hemşirelerin uyguladığını söylerken, yargılaması devam eden doktorun suçlu bulunması halinde her hasta için 15 yıl hapis cezasına çarptırılacağı öğrenildi.

Amerika'nın Ohio eyaletinde meydana gelen olayda, William Husel isimli doktorun 2015-2018 yılları arasında verdiği ilaçlar sebebi ile 25 hastasının ölümüne sebep olduğu ortaya çıktı. Hastaların ölmesinden sonra çalıştığı Mount Carmel hastanesinden geçen Aralık ayında kovulan ve hakkında soruşturma açılan doktor polise teslim oldu.

VERDİĞİ İLAÇLARDAN 25 KİŞİ ÖLDÜ

20 yıldır savcı olduğunu söyleyen Ron O'Brien, ilk defa böyle bir olay ile karşılaştığını ve 2015-2018 yılları arasında 25 hastanın aynı doktorun verdiği ilaçlardan ölmesinin herhangi bir amaç olarak görülemeyeceğini söyledi.

DOKTORUN AVUKATI ART NİYET OLMADIĞINI SAVUNDU

Doktorun avukatı Richard Blake ise mahkemede müvekkilinin durumları ağır olan hastalara öldürmek için değil hastaları rahatlatmak için aşırı dozda ilaç verdiğini söyledi.

Dr. William, mahkeme sonrası suçlu bulunursa, ölümüne sebep olduğu her hasta için 15 yıl hapis cezası alacak.

Amerikalı doktorun 25 hastasına aşırı doz ilaç vererek ölümlerine sebep olduğu ortaya çıktı

Son Dakika Güncel Amerikalı doktorun 25 hastasına aşırı doz ilaç vererek ölümlerine sebep olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Mourinho, Gareth Bale'ın adını duyunca küplere bindi: Artık yeter "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı Manisa'da yaşayan emekli vatandaş, evine gelen 3.944 liralık doğal gaz faturasıyla hayatının şokunu yaşadı 2019'da yılın yatı seçilmişti! Bodrum'a demir atan yüzen saraya 450 bin TL'lik yakıt alındı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı