Amerikalılarla, Suriye Milli Ordusu arasında tehlikeli yakınlaşma - Son Dakika

Amerikalılarla, Suriye Milli Ordusu arasında tehlikeli yakınlaşma

16.10.2019 00:26

ABD'ye ait bir hava aracı, Türkiye'nin desteklediği Suriye Milli Ordusu güçlerini dağıtmak için güç gösterisinde bulundu.

ABD'ye ait hava aracı, Suriye Milli Ordusu güçlerini dağıtmak için gövde gösterisinde bulunduğu belirtildi.

TSK'nın Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı sürerken, ABD askerlerinin Başkan Trump'ın kararı doğrultusunda bölgeden çekiliş süreci devam ediyor. Reuters haber ajansına konuşan ABD'li bir yetkili, ABD uçaklarının ABD askerlerine yakın bir konumda yer alan Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu güçlerine 'güç gösterisi' yaptığını bildirdi. Yetkiliye göre olayın hangi bölgede yaşandığına dair herhangi bir bilgi vermedi.

ABD'li yetkili, Ankara'yı ateşkese varıp harekatı durdurmaya ikna edebilmek için daha fazla yaptırım uygulamakla da tehdit etmişti.

NE OLMUŞTU?

Barış Pınarı Harekatı'nda 7. güne girildi. Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Resulayn'daki terör mevzileri ateş altına alındı. Harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 611 olarak açıklandı.

Barış Pınarı Harekatı'nın 7'inci gününde, gözler Fırat'ın batısındaki Münbiç'e çevrildi. Resulayn'da şehir merkezlerine girilmesinin ardından, gözler şimdi Menbiç'te.

Amerikalılarla, Suriye Milli Ordusu arasında tehlikeli yakınlaşma

Son Dakika Güncel Amerikalılarla, Suriye Milli Ordusu arasında tehlikeli yakınlaşma - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Küçükçekmece Gasilhanesinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada infial yarattı Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bir tek cümle söyleyeceksiniz, 'Bu PKK'nın Allah belasını versin' diyeceksiniz MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Feci kaza! Refüje çarpan alkollü sürücü ölümden döndü Trump, Biden'ın başkanlığının onaylanması durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını açıkladı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı