Son Dakika Haberleri: Amerikan Dergisinden Genç Türk'e Girişimci Ödülü

Amerikan Dergisinden Genç Türk'e Girişimci Ödülü

8 yıl önce

Amerika'nın Oklahoma eyaletinde yayınlanan OKCBIZ adlı iş dünyası dergisinin her yıl kırk yaş altı kırk girişimciye topluma yapmış oldukları katkılardan dolayı verdiği ödüle bu yıl bir Türk de layık görüldü.

Amerikan Dergisinden Genç Türk'e Girişimci Ödülü, System.String[]

Amerika'nın Oklahoma eyaletinde yayınlanan OKCBIZ adlı iş dünyası dergisinin her yıl kırk yaş altı kırk girişimciye topluma yapmış oldukları katkılardan dolayı verdiği ödüle bu yıl bir Türk de layık görüldü. Uzun süredir eyalette yapmış olduğu özellikle kültürel faaliyetlerle adından çok söz ettiren bir Türk olarak gösterilen Raindrop Türkevi temsilcisi Orhan Küçükosman Oklahoma da her yıl verilen kırk yaş altı girişimci ödülünü kazananlar arasında yer aldı.


Ödül töreni şehrin en prestijli şirketlerinden Cox Communication binasında yapıldı. Ödülü OCKBIZ dergisi yönetim kurulu başkanı Bill Bleakley verdi. Gecede konuşan Oklahoma City Emniyet Müdürü William Citty, Oklahoma City geçtiğimiz on yılda ekonomide ve kültürde inanılmaz bir gelişme gösterdiğini, bu tarz bir gelişmenin de kültür zenginliğini iyi idrak eden ve kucaklayan bir toplumu gerektirdiğine işaret etti. Kültür zenginliğinin eyaletin gelişmesine katkıda bulunduğunu vurgulayan William Citty, "Orhan Küçükosman toplumumuzun gelişmesine eğitime olan adanmışlığıyla katkıda bulundu. İnsanların Müslüman kültürünün gerçek anlamını idrak etmesine yardımcı oldu. Ayrıca insanların farklılıklarımızı anladığımız ve kabul ettiğimiz bir atmosfere olan ihtiyacı anlamasına yardımcı oldu. Kendisi de benim sık sık yersiz ve haksız sözlerin hedefi olan kültürel meselelerde tutarlı ve dürüst bir acı yakalamamı sağladı." dedi.


Törene katılanlardan Oklahama eyaleti eski dışişleri bakanı M. Sussan Savage ise "Orhan Küçükosman Oklahoma'yı dinlerarası diyalog ve hayatın her kesiminden insanlara olan saygıyı bir adım daha ileriye taşımadaki adanmışlığıyla canlandırdı." değerlendirmesinde bulundu. Orhan Küçükosman'ın tanıştığı herkeste saygı ve hayranlık uyandıran inanılmaz bir profesyonel olduğunu söyleyen Sussan Savage, "Orhan, Oklahoma'da birlikte çalıştığı herkesin arkadaşı. O değişik kesimlerden ve dinlerden insanları bağlantı noktalarını öğrenmek, tartışmak, paylaşmak ve keşfetmek için bir araya getiriyor. Onu bir meslektaş ve çok özel bir arkadaş olarak anmaktan gurur duyarım." dedi.


OCKBIZ dergisi iş dünyasına hitap edip genç insanların girişimci olmalarını teşvik ediyor. Bunun için de her yıl toplumun farklı kesimlerdeki insanlar tarafından aday gösterilen 100 kişi arasından seçici jüri tarafından belirlenen 40 adaya ödül veriliyor.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:50 Kaynak: CHASiirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı
Seçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı