Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı - Son Dakika

Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı

20.10.2017 23:04

Amerikan gemi şirketleri Türkiye'yi rotadan tamamen çıkardıAYDIN - Türkiye ve ABD ilişkilerinde yaşanan vize krizi kruvaziyer turizmini de vurdu.

Amerikan gemi şirketleri Türkiye'yi rotadan tamamen çıkardı

AYDIN - Türkiye ve ABD ilişkilerinde yaşanan vize krizi kruvaziyer turizmini de vurdu. Sezon başında yüzde 70'lere varan iptaller yapan ABD'li kruvaziyer şirketleri bu kez kalan seferlerinin tamamen iptal edildiğini ve gemilerin rotasından Türkiye'nin çıkartıldığını duyurdu.

Gemi turizminde dünyanın en önemli tur operatörü konumunda olan Royal Caribbean firması, 2018 yılı içerisindeki Kuşadası programında bulunan Azamara ve Celebrity markalı gemilerinin Kuşadası seferlerinin iptal edildiğini ve bu gemilerin Kuşadası yerine Yunan adalarına gideceğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Royal Caribbean İnternational Tur operatörüne bağlı gemilerden 'Jewel of the Seas', 2018 yılında Kuşadası'na Haziran ve Ekim ayları arasında yapacağı ve iptal edildiği duyurulan 8 seferi Yunanistan'ın Rodos adasına gerçekleştirecek. Yine 2018 yılı içerisinde Kuşadası'na 7 defa gelmesi programa alınan 'Vision of the Seas'in rotası ise Kuşadası yerine Yunanistan 'Mikanos' adası olacak. Bu kararla birlikte kruvaziyer turizminin lideri Royal Caribbean firmasının önemli markalarından biri olan Azamara Club Cruises, 2018 yılında yapacağı tüm seferlerde Kuşadası'nı rotasından çıkarmış oldu.

İsrailli Ofer kardeşlere ait ABD menşeli Royal Caribbean International'ın bünyesindeki transatlantikler 2015 yılında 80'i Kuşadası'na olmak üzere Türkiye'ye 135 sefer yaparken, yaşanan sıkıntıların ardından seferler düşüş göstermiş ve 72'si Kuşadası'na toplan 85 sefer gerçekleştirilmişti. Bu yılın başında da Royal Caribbean firması seferlerini yüzde 70 oranında iptal etmişti.

Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı
Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı
Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı
Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Amerikan Gemi Şirketleri Türkiye'yi Rotadan Tamamen Çıkardı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı