Amsterdam Belediyesi, turist sorununu erotik merkez ve cinsel ilişki oteliyle çözecek - Son Dakika

Amsterdam Belediyesi, turist sorununu erotik merkez ve cinsel ilişki oteliyle çözecek

Hollanda'nın başkenti Amsterdam, şehrin genelevler bölgesi Red Light Districht bölgesinde yoğun turist akını nedeniyle yaşanan sorunları, yeni bir erotik merkez veya cinsel ilişki oteliyle çözmeyi planlıyor.

Amsterdam'ın ilk kadın belediye başkanı Femke Halsema, kentte cinsel ilişki işçiliği ile ilgili sorunlarla mücadele amacıyla radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Halsema'nın, belediye meclisine önerdiği yeni plan, Red Light Districht'e alternatif olarak, kentin daha uygun bir bölgesinde, "erotik merkez" kurulmasını öngörüyor.

BEŞ KATTAN OLUŞACAK

Erotik merkez, beş katlı bir kompleksten oluşacak. En üst katta cinsel ilişki tiyatrosu ile bir cinsel ilişki kulübü yer alacak. Zemin katta, güzellik salonu, solaryum ve masaj salonu, kuaför, restoran, kafe ve bar yer alacak.

Ara katlarda ise işçiler için odalar bulunacak. Kadın, erkek ve trans işçiler için ayrı ayrı alanlar oluşturulacak.

Halsema'ya göre, böyle bir merkez sayesinde, kentin merkezindeki genelevler bölgesi Red Light üzerindeki baskı, önemli ölçüde hafifletilmiş olacak.

OTEL KURULACAK

Amsterdam Belediye Başkanı'nın önerdiği plandaki bir başka seçenek de, işçilerin, müşterileri ile daha az yüz yüze geldiği bir otel. Bu uygulama sayesinde, işçiler, meraklı turist akınından kurtulup sadece internet aracılığıyla iletişim kurdukları müşterilerle birlikte olabilecek.

VİTRİN UYGULAMASINA SINIRLAMA

Amsterdam Belediyesi, bir süreden beri işçiler başta olmak üzere bölgedeki diğer ilgililerle, Red Light Districht'teki "vitrinlerin" geleceği konusunda görüş alışverişinde bulunuyor.

Belediye, yoğun turist akını ve işçilere yönelik saygısız davranışlar nedeniyle vitrin uygulamasına sınırlama getirmek istiyor. Belediye, yasa dışı fuhuş, istismar ve insan kaçakçılığı gibi olumsuzluklarla da mücadele etmeyi planlıyor.

Ancak, Red Light bölgesindeki işçiler, vitrinlerini kapatmaya zorlanmayacak. Zorlama ya da lisans iptali, hükümete onlarca milyon avroluk bir ek yük getirecek.

YAZA KADAR KARAR VERİLECEK

Bu nedenle belediye, yeni erotik merkez ya da otel seçenekleriyle, Red Light bölgesindeki "vitrin fuhuşunun" kendiliğinden azalacağını düşünüyor.

Amsterdam Belediyesi, Başkan Femke Halsema'nın önerdiği plan doğrultusunda yaza kadar bir seçim yapıp nihai kararını verecek.

UYUŞTURUCU TURİZMİ AZALTMAK İSTENİYOR

Femke Halsema, Amsterdam'daki uyuşturucu turizmini ve yasa dışı uyuşturucu pazarını da olabildiğince azaltmak istiyor. Halsema, AT5 kanalına yaptığı açıklamada, " Hollanda'daki esrar pazarının suçtan arındırılmasını sağlamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Yapılan araştırmalara göre, turistlerin yaklaşık yüzde 60'ı, Amsterdam'a gelme nedenlerinin başında uyuşturucu kafelerini görmenin geldiğini söylüyor.

Son Dakika

05:11 Bataklık Operasyonu'nda 34 şüpheli tutuklandı 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:21 Alman medyası açık açık yazdı: Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok 18:50 Photoshop'u abartan Özlem Yıldız, sosyal medyanın diline düştü 16:30 Ayrılık kararı alan Messi, Barcelona'nın başına Xavi'nin geçmesi halinde takımda kalacak 15:53 Bay Yanlış dizisinin çekildiği ultra lüks ev ünlü şarkıcının çıktı 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 14:28 Havai fişek fabrikasındaki patlamada depo sahiplerinin hayatlarını bir bardak su kurtardı 13:40 Uzmanlardan sahte altın uyarısı: Güvendiğiniz yerden alın 11:53 En düşük maaş kaç lira olacak? İşte memur ve emeklinin temmuzda alacağı zamlı aylıklar 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 10:20 Fazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün ilginç tepkisi 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:36 Yaklaşanın öldüğü kuyu için vatandaşlar, önlem alınmasını istiyor 09:17 Savcılık, Ecrin bebeğin ölümünde 'ihmali bulunan' üvey babaannenin 25 yıl hapsini istedi