"Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası" - Son Dakika

"Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası"

07.09.2012 12:00

Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün "Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası" kapsamında 1.Kademe okuma yazma kursları düzenlendiği ve başarılı olan 2 bin kişiye okur yazar belgesi verildiği bildirildi.

Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün "Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası" kapsamında 1. Kademe okuma yazma kursları düzenlendiği ve başarılı olan 2 bin kişiye okur yazar belgesi verildiği bildirildi.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, okuma-yazma oranını yüzde 100'lere ulaştırabilmek için ülke çapında olduğu gibi Sinop'ta da Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüklerince okuma-yazma kursları düzenlendiği belirtildi.

Bu maksatla her yıl alan çalışmalarında ve 8 Eylül Okuma-Yazma Günü'nde okumanın önemini anlatan çalışmalar yapıldığı ve okuma-yazma kursları açıldığı hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi:

"Bu çalışmaların başarıya ulaşması için her düzeyde yoğun gayret ve çabalar harcanmaktadır. Yetişkinlere mutlu bir hayat sağlamayı, milletimizi yüzde 100 okur yazar yapmayı hedefleyen bu faaliyetlerde herkese görev düşmektedir. Okuma-yazma bilmeyen her vatandaşın kurs kayıtlarını kesintisiz devam ettiği Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne müracaat etmelerinin sağlanması yeterlidir. Yüzde 100 okur yazar bir Türkiye için Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen 08 Eylül 2008 tarihinde başlatılmış ve 8 Eylül 2012'de sona erecek olan Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası ile okuma-yazma oranının yüzde 100'lere ulaştırılması amaçlanmıştır."

Muhabir: Halit Gümüş

Yayıncı: Dilek Sezen - SİNOP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası' - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti