Son Dakika Haberleri: Anadolu Ajansı 98 Yaşında

Anadolu Ajansı 98 Yaşında

2 yıl önce

Karabük Valisi Kemal Çeber, eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Anadolu Ajansı'nın (AA) 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Anadolu Ajansı 98 Yaşında, System.String[]
Karabük Valisi Kemal Çeber, eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Anadolu Ajansı'nın (AA) 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Vali Çeber mesajında, tıpkı Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi günümüzde de AA'nın, görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini, üstlendiği misyonu başarıyla taşıdığını vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi ile özdeşleşen AA'nın 98 yıllık tecrübesiyle güvenilir haberin kaynağı olmayı sürdürdüğünü aktardı.

Haber maratonunu yıllardır aksatmadan sürdüren AA'nın 100'üncü yılına emin adımlarla yürüdüğünü dile getiren Çeber, mesajında şunları kaydetti:

"6 Nisan 1920'de kurulan AA, bu yıl 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Dünyanın en etkili haber ajansları sıralamasında ön sıralarda yer alan ajansımız, ilimizde de kentin yöneticileri ve vatandaşları arasında köprü olma vazifesini başarıyla yerine getiriyor. İlimizin önemli etkinliklerini canlı yayınlar ve yapılan haberler aracılığıyla anında 13 dile çevirerek bütün dünyaya aktarıyor. Bu önemli görevi yerine getiren bütün ajans çalışanlarının 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm yöneticilerini ve her kademedeki çalışanını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

"Güvenilir bir kaynak"

Milletvekili Şahin de Karabük Bürosu'na gönderdiği kutlama mesajında, AA'nın 98 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulduğunu hatırlattı.

AA'nın güvenilir bir kaynak olduğunu belirten Şahin, şu ifadelere yer verdi:

"AA, 13 dilde abonelerine servis ettiği haber, fotoğraf ve videoları ile sadece Türkiye'de değil dünyada da güvenilir haberin kaynağı olma özelliği taşıyor. Günlük binlerce haber, fotoğraf ve video yayınlayan, dünyanın her köşesinden yaptığı canlı yayınlarla AA dünyanın önde gelen ajansları arasına girmiştir. Dünyanın her köşesinde teşkilatlanmış AA, sadece ülkemizde değil, dünyanın her köşesine sesimizi duyurmuştur. Doğru, tarafsız ve sağlıklı bilgilendirme çabalarını her zaman takdirle karşıladığımız Anadolu Ajansı'mızın kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, çalışanlarına başarılar diliyorum."

"Toplumun gören gözü, sesi ve kulağı"

Milletvekili Uysal da Anadolu Ajansı'nın Türkiye ve dünyada toplumun gören gözü, sesi ve kulağı olduğunu vurguladı.

AA'nın ülkenin köklü kuruluşlarından birisi olduğunu dile getiren Uysal, şunları kaydetti:

"İstiklal mücadelemize, cumhuriyetimizin kuruluşuna ve ülkemizin gelişmesine tanıklık eden ve kurulduğu günden bu yana kamuoyunu aydınlatma görevini başarıyla yürüten Anadolu Ajansı, Türkiye ve dünyada toplumun gören gözü, sesi ve kulağı olmuştur. Bugün dünyanın her köşesinde Türkiye'nin önemli bir kuruluşu olarak hizmet vermekte olan Anadolu Ajansı'nın 98. yıl dönümünü kutlar, çalışanlarına başarılar dilerim."
Haber Yayın Tarihi: 06.04.2018 05:40 Kaynak: AAAnkara'da dehşet anları! Baba, kucağında kızıyla alevlerin arasında kaldı Eski muhtar ile karısı tüm köye ibret oldu! Onların hikayesinden korkan karı-kocalar kavga etmiyor 15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti