KAHRAMANMARAŞ - Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti - Son Dakika

KAHRAMANMARAŞ - Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti

28.06.2022 16:01

Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Adnan Şahin, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti.

Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Adnan Şahin, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti.

Anadolu yemek kültürünün zenginliğini, bilinen ve bilinmeyen çeşitliliğini inceleyerek farklı ülkelerin mutfak kültürleriyle etkileşimini aktaran bir televizyon programı için Kahramanmaraş'ta çekimler gerçekleştiren Adnan Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesine daha çok ilgi gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Kahramanmaraş'ın gastronomisi, tarihi mekanları, kültür ve doğal güzellikleriyle zengin bir il olduğunu ifade eden Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ne hayran kaldığını dile getirdi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de Eshab-ı Kehf'in ilçenin en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesi Başkanı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ise Eshab-ı Kehf'in kentin gözbebeği ve incisi olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
500
İstanbul'da Koreli turisti dolandırmaya çalışan taksici, 70 liralık mesafeden 200 lira istedi! Tepki görünce 150 TL'ye indirdi İstanbul'da Koreli turisti dolandırmaya çalışan taksici, 70 liralık mesafeden 200 lira istedi! Tepki görünce 150 TL'ye indirdi MasterChef Türkiye stüdyosunda gergin anlar! Hırslı yarışmacı Fatma Nur, Dilan'ın sözleri sonrası bayıldı MasterChef Türkiye stüdyosunda gergin anlar! Hırslı yarışmacı Fatma Nur, Dilan'ın sözleri sonrası bayıldı Çok sayıda kişinin yaralandığı otobüs kazasında deli bal iddiası! Çok sayıda kişinin yaralandığı otobüs kazasında deli bal iddiası!
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel KAHRAMANMARAŞ - Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement