Anadolu Sanat Festivali Başladı - Son Dakika

Anadolu Sanat Festivali Başladı

09.09.2017 15:42
Anadolu Sanat Festivali Başladı, System.String[]

BU yıl 8'incisi gerçekleşen "Anadolu Sonsuz Şükran Buluşması, Konya'nın Hüyük ilçesinin Çavuş mahallesinde Erhan Güleryüz ve AYNA grubunun konseriyle başladı.

BU yıl 8'incisi gerçekleşen "Anadolu Sonsuz Şükran Buluşması, Konya'nın Hüyük ilçesinin Çavuş mahallesinde Erhan Güleryüz ve AYNA grubunun konseriyle başladı.  Ana teması "film müzikleri" olan etkinliğe, dünyaca ünlü besteci Youki Yamamato da katıldı.

YAMAMATO: AMERİKAN DEĞİL TÜRK FİLMLERİ HEYECANLANDIRIYOR

Çevre halkın büyük ilgi gösterdiği ve ünlü müzisyen Cahit Berkay'a "Anadolu'nun Şükran Ödülü" verileceği festivalde, Harry Poster gibi filmlerin müziklerini yapan Youki Yamamato ile bir söyleşi yapıldı. Japon asıllı İngiliz besteci, Amerikan sektöründeki filmlerin kendisini artık heyecanlandırmadığını, bu sektörde uzun bir süreden beri tekdüzelik yaşandığını belirterek, bu nedenle Türkiye gibi doğu kültürüne ait ezgilerin kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Yamamato bu nedenle Türk yönetmen Atalay Taşdiken'in çektiği ve kendisine Antalya'da altın Portakal ödülü getiren "Meryem" filminin müziklerini büyük bir heyecanla yaptığını anlattı.

ASUMAN DABAK: BENİ MUHTAR SEÇİN

Festivalde dün de Ressam Fatoş Yalçınkaya'nın tasarımlarını yaptığı ve Türkiye'nin ünlü kadın ressam ve sanatçılarının bizzat manken olarak katıldığı "Şalvar Defilesi" gerçekleşti. Renkli görüntülerin oluştuğu defile büyuk ilgi gördü.

Festivale ünlü oyuncu Asuman Dabak da katıldı. Dabak, Çavuş Köyünü çok sevdiğini söyleyerek "Beni bu köye muhtar seçer misiniz? " köylülere sordu ve onlardan oy talep etti.  Festivalde Cahit Berkay- Moğollar, Şeytan Taner, Mazlum Çimen, Gökhan Türkmen, Murat Evgin, Bayhan gibi sanatçılar konserler verecek.

- Konya

Anadolu Sanat Festivali Başladı
Anadolu Sanat Festivali Başladı
Anadolu Sanat Festivali Başladı
Anadolu Sanat Festivali Başladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Anadolu Sanat Festivali Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Bülent Ersoy, hayvanseverleri yine kızdırdı! Yakasında tilki kafası bulunan kürke tepki yağıyor