Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri - Son Dakika

Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri

12.11.2018 12:33
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri, System.String[]

Anadolu Üniversitesi’nde "Atatürk’ü Anma" ve "Türkülerle Atatürk" konserleri düzenledi.

Anadolu Üniversitesi'nde "Atatürk'ü Anma" ve "Türkülerle Atatürk" konserleri düzenledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Atatürk'ü Anma Konseri" Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bağlamada Gonca Çiçek, Kenan Pekgöz, Aydın Ünal ve Ferdi Cansız'ın yer aldığı konserde Ömer Orkun Bahçe ise şiirlerle eşlik etti.

Konserde; "Mayadağ'dan Kalkan Kazlar", Özay Gönlüm'ün derlediği "Zobalarında Guruda Meşe Yanar", Muzaffer Sarısözen'in derlediği "Bülbülüm Altın Kafeste", "Havada Bulut Yok", " İzmir'in Kavakları", "Hoş Gelişler Ola" ve "Çanakkale İçinde", Nihat Kaya'nın derlediği "Çalın Davulları", Ümit Topcan'ın derlediği "Hekimoğlu" eserleri seslendirildi.

Konserde Ömer Orkun Bahçe ise okuduğu Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Atatürk", Aşık Veysel Şatıroğlu'nun "Atatürk'e Ağıt" ve Sabi Şendil'in "İstiklal Savaşında Atatürk" şiirleriyle dinleyenlere duygu anlar yaşattılar.

Üniversitenin Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından gerçekleştirilen "Türkülerle Atatürk" konseri ise Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu'nda gerçekleştirildi. Şefliğini Öğr. Gör. Pelin Altıntaş'ın üstlendiği konsere, çok sayıda sanatsever katılım gösterdi.

Konserde sanatçılar; "Bülbülüm Altın Kafeste", "Manastırın Ortasında", "Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var", "Ah Bir Ataş Ver", "Çalın Davulları Çaydan Aşağı", "Sarı Zeybek", "Mayadağ'dan Kalkan Kazlar", "Bir Fırtına Tuttu Bizi", "İzmir'in Kavakları", "Havada Bulut Yok", "Şu Dalmadan Geçtin Mi", "Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa" eserlerini icra ettiler. - ESKİŞEHİR

Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri
Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Anadolu Üniversitesi'nde Atatürk Konserleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Antalya'daki depreme bilgisayar başında yakalanan gencin paniği, canlı yayına yansıdı Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cansız bedenini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü