Son Dakika Haberleri: Anadolu yatırım/kavas: faiz indirimi beklentim 275 baz puan

Anadolu yatırım/kavas: faiz indirimi beklentim 275 baz puan

7 gün önce

Anadolu Yatırım A.Ş.'nin Ekonomi Analisti Kadriye Kavas, "Piyasa indirim beklentisi 250 ila 275 baz puan aralığında yoğunlaşmış olmakla birlikte, benim beklentim de piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizinde 275 baz puanlık indirimle yüzde 19.

Anadolu yatırım/kavas: faiz indirimi beklentim 275 baz puan, System.String[]

Anadolu Yatırım A.Ş.'nin Ekonomi Analisti Kadriye Kavas, "Piyasa indirim beklentisi 250 ila 275 baz puan aralığında yoğunlaşmış olmakla birlikte, benim beklentim de piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizinde 275 baz puanlık indirimle yüzde 19.75 seviyesinden yüzde 17 seviyesine çekilmesi yönünde" dedi.

Kurlardaki stabil seyrin yanı sıra maliyet baskılarının azalmasıyla düşen enflasyonun, faiz indirimlerinin ana gerekçesi olduğunu vurgulayan Kavas, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) yılın kalan iki toplantısında da faiz indirimlerine devam edebileceğini vurguladı.

Kavas, küresel gelişmelerin yanı sıra jeopolitik gelişmelerin de önümüzdeki süreçte belirleyici olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

- İstanbul

Haber Yayın Tarihi: 11.09.2019 04:44 Kaynak: DHAABD Merkez Bankası FED 25 baz puan faiz indirdi
FED kararı sonrası Dolar/TL'de yukarı yönlü bir artış gerçekleşti Dolar cinsi zorunlu ve serbest hesaplara ödenecek faiz indirildi Trump: Powell ve Fed bir kez daha başarısız oldu