Anadolunun Kapısı Sancaktepe'de Açılacak - Son Dakika

Anadolunun Kapısı Sancaktepe'de Açılacak

Sancaktepe’de insan ve çevre odaklı olan konut projesi ‘Gate Of Anatolia’ düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Sancaktepe'de insan ve çevre odaklı olan konut projesi 'Gate Of Anatolia' düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıda konuşan ACK Grup Kurucu Ortağı Kerim Ersayın, "Muhabbet esaslı komşuluk ilişkilerini yaşatacak yaşam alanları oluşturduk" dedi.


Sancaktepe'de ACK Grup güvencesi ile inşa edilen, dört blok, bir rezidans ve alışveriş merkezinden oluşan Gate Of Anatolia projesi, düzenlenen bir toplantı ile basına tanıtıldı.


Toplantıda konuşan ACK Grup Kurucu Ortağı Kerim Ersayın, projenin lokasyon ve tasarım açısından birçok avantaj taşıdığını belirterek, "Biz bu projeyi İstanbul'un yeni yükselen değeri olarak karşımıza çıkan Sancaktepe'nin kalbine kurduk. 3. köprüye, iki ayrı metro istasyonuna, Avrupa'nın en büyük şehir hastanesine ve çok önemli eğitim kurumlarına birkaç dakika mesafedeyiz. Bu nedenle Gate Of Anatolia projesi, büyük bir yatırım değeri taşıyor" dedi.


İNSAN ODAKLI BİR PROJE


Gate of Anatolia projesinin insan ve çocuk odaklı bir proje olduğunu belirten Kerim Ersayın, "Projemiz insan ve çocuk odaklı bir proje. Geleneksel değerler ağır basıyor. Bu nedenle değerleri koruyan bir proje olarak oluşturduk. İsminden de anlaşılacağı gibi bu proje 'Anadolu'nun Kapısı' anlamını taşıyor. İlk projemiz olması sebebiyle de içinde mutlaka kapı olsun dedik. Sancaktepe'de projemizi hayata geçiriyoruz. Kendi arsamız üzerine kurduğumuz bir proje. İstediğimiz bir kitle ile buluşabilmek adına 2+1 konsepti oluşturmak istedik. 2+1 dairelerin tamamı 1+1 ailenin yaşayabileceği tarz ve büyüklükte tasarladık. Projenin yüzde 60'ı 2+1 yüzde 10'u 3+1 yüzde 30'u da 1+1 olarak tasarlandı. Önemli unsurlardan biri ise yüzde 78'ini peyzajın oluşturmasıdır. Proje, 4 blok 1 rezidans bir AVM'den oluşuyor. Projeyi doğru noktada konumlandırdığımız satışlardan anlıyoruz" dedi.


Projede geleneksel değerlerin korunmasının kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirten ACK Grup Kurucu Ortağı Kerim Ersayın "Gate Of Anatoliatamamen güven üzerine kurulmuş bir projedir. Arsa bize ait ve hiçbir kredi borcumuz yok. Bizim içim insan faktörü çok önemli. Her yaştan insanın kendisini burada ihtiyaçları gözetilmiş bir birey olarak hissetmesini istiyoruz. Yeşil alanımız çok büyük. Otoparklarımız yer altlarında. Başta çocuklar olmak üzere herkes için güvenli ve ferah bir ortam tasarladık. Bu arada özellikle geleneksel yaşam modern mimari ile buluşturmaya gayret ettik. Muhabbet esaslı komşuluk ilişkilerini yaşatacak yaşam alanları oluşturduk" diye konuştu.


YÜZDE 1 KDV VE YÜZDE 9 İNDİRİM AVANTAJI


2010 yılında kurulan ACK Grup'un CFO'su Azmi Yaşar, banka kredisine uygun olarak satışa çıkarılan konutlarda, yüzde1 KDV avantajının büyük bir fırsat yarattığını belirterek, "Biz Gate Of Anatolia'da aynı zamanda toprak sahibi olduğumuz için, konutlar benzerlerinden çok daha uygun fiyatlarda satışa çıkıyor. KDV olarak sadece yüzde 1'lik bir vergi ödüyorsunuz. Ayrıca lansman dönemine özel, yüzde 9'luk bir indirim sağlanacak. Yüzde 40 peşinat ve 30 ay vade farksız ödeme seçenekleriyle, herkes kolayca ev sahibi olabilir" dedi.


GATE OF ANATOLİA PROJESİ


Düzenlenen toplantıda Gate Of Anatolia'nın sosyal tesislerde yüzme havuzları, fitness salonu ve saunaların, bay ve bayanlara ayrı özel olarak inşa edildiği ayrıca, basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş parkuru, parklar, kafe ve restoranların bulunduğu ifade edildi. Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi'nde de ihtiyaçların rahatça karşılanabileceği dükkan ve mağazalar inşa edildiği belirtildi. 16 bin metrekareyi aşkın bir alanda kurulduğu, yüzde 78'inin peyzaja ayrıldığı öğrenilen Gate Of Anatolia'nın, tamamı balkonlu 377 daireden oluştuğu bildirildi. Bir rezidans ve dört blokta yer alan dairelerin büyüklüğünün ise 75 ile 162 metrekare arasında değiştiği belirtildi. Çocukların güvenliği ve yeşil alana daha çok yer ayrılması için otoparkların blok altında konumlandırıldığı sitede ayrıca çocukların rahatça emanet edilebileceği büyük bir çocuk kulübü inşa edildiği bildirildi.


Dairelerin yanı sıra Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi içinde dükkan ve ofis alanları da satışa sunuluyor. Ticari alanlarda uygulanan KDV oranı ise yüzde18. Projede tapular 2014 yılı içinde, anahtar teslimatları ise 2015 Aralık ayında gerçekleştirilecek. - İSTANBUL

YORUMLAR

Son Dakika

00:29 Yabancı futbolcu kararına Sergen Yalçın'dan sert tepki: İnanılmaz mantıksız bir karar 00:20 Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında skandal paylaşımda bulunan Levent Özeren gözaltına alındı 00:12 Çalan müzik sonrası çılgına dönen Konyasporlu Uğur Demirok'u Bülent Korkmaz zor zapt etti 23:24 Gazeteci Nagehan Alçı'ya hakime hakaretten 2 yıl 4 ay hapis istemi 23:20 Diyarbakır'da kuyumcu vurgunundan sonra şimdi de özel okul vurgunu 21:21 Define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, rehabilitasyon sonrası eski haline döndü 21:12 Polise hakaret eden iki zorba ilk cezalarını aldı, diğer suçlardan yargılamalar devam edecek 19:56 Pencereden dışarıyı izleyen küçük Eflin, kör kurşunun kurbanı oldu 19:47 Galatasaray, Ryan Donk'la 1+1 yıllık anlaşmaya vardı 19:18 Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit'in terzisinin dramı yürek dağladı 17:56 Adnan Oktar maske takmadığı için duruşma salonundan çıkarıldı 17:51 Türkiye'nin en yüksek köprüsü 11 Temmuz'da açılacak 17:03 İzmir'de ekmek ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı 15:03 13 yaşındayken tecavüz ettiği öğrencisiyle evlenen kadın öğretmen kanserden öldü 14:59 Fahriye Evcen, oğlu Karan'la yeni pozlarını paylaştı! Bir saatte rekoru beğeniye ulaştı