Anamur'da Hortum Seraları Yerle Bir Etti - Son Dakika

Anamur'da Hortum Seraları Yerle Bir Etti

26.01.2012 21:20
Anamur'da Hortum Seraları Yerle Bir Etti

Mersin'in Anamur İlçesi'nde meydana gelen hortum, muz seralarına büyük zarar verdi.

Mersin'in Anamur İlçesi'nde meydana gelen hortum, muz seralarına büyük zarar verdi.

İlçede sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağış, saat 16.00 sıralarında şiddetli fırtınaya dönüştü. Fatih Mahallesi Toroskent civarında denizden gelen hortum, yaklaşık 2 kilometre boyunca hareket ettiği alandaki muz seralarını yerle bir etti. Bir çok muz serası kullanılamaz hale geldi. Hortumdan etkilenen seralardan birinin sahibi olan emekli 55 yaşındaki Hüseyin Türe, "Emekli ikramiyesi ile yaptırdığım seram bu hale geldi. Sigorta yaptıramadım. Tüm birikimim gitti" dedi.

Yıkılan seralardan birinde bağlı bulunan bir bekçi köpeğinin ise yara almadan kurtulması, sahibini sevindirdi. Seraların ve bir çok ağacın devrilmesine neden olan hortumun verdiği zarar belirlenmeye çalışılıyor.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Mersin Silifke'de 3 ayda aranan 160 şüpheli yakalandı Mersin Silifke'de 3 ayda aranan 160 şüpheli yakalandı Mersin Silifke'de 3 ayda aranan 160 şüpheli yakalandı Mersin Silifke'de 3 ayda aranan 160 şüpheli yakalandı Mersin'de limon yüklü kamyonda çıkan yangın söndürüldü Mersin'de limon yüklü kamyonda çıkan yangın söndürüldü

Son Dakika Güncel Anamur'da Hortum Seraları Yerle Bir Etti - Son Dakika


Advertisement