Anaokulu Öğrencilerinden Atölye Çalışmaları - Son Dakika

Anaokulu Öğrencilerinden Atölye Çalışmaları

14.01.2011 13:48
Anaokulu Öğrencilerinden Atölye Çalışmaları, System.String[]

Tokat'ta Bir Anaokulunda Oluşturulan Atölyede, Çocukların Güzel Sanatlar Konusunda Yeteneklerini Geliştirmeye Yönelik Çeşitli Çalışmalar Yürütülüyor

Tokat'ta bir anaokulunda oluşturulan atölyede, çocukların güzel sanatlar konusunda yeteneklerini geliştirmeye yönelik çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Tokat 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu'nun yöneticileri, okulda boş durumda bulunan bir odayı atölyeye çevirdi. Bu atölyede, çocukların boş zamanlarında güzel sanatlar konusunda yeteneklerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor. Okul Müdürü Nurgül Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerinin sınıflarında rahat etkinlik yapamadığını, bu nedenle okuldaki boş bir odayı atölyeye çevirdiklerini söyledi.

Bu atölyede çocukların daha rahat ortamda çalıştığını anlatan Polat, 'Çocuklarımız için Kat Kasabasından fırınlanmış kil getirttik. Öğretmelerimiz Güzel Sanatlarlar Lisesinden Bahattin beyden eğitim aldılar, kilin nasıl kullanacağını öğrendiler. Çocuklarımızın kil ile uğraşmasının, üzerlerindeki olumsuz enerjiyi boşaltmaları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü çocuklarımız bilgisayar ve televizyonlarla yetişiyor. Sürekli ekran başındalar, o enerjiyi boşaltamıyorlar. Önceden çocuklar toprakla birebir oynadığı için olumsuz enerjiyi attıkları için daha rahat yaşam sürdürüyorlardı. Şu anda çocuklar psikolojik sıkıntı içindeler, stresli yetişiyorlar. Çocuklarımız atölyeye geldiğinde çok mutlu oluyor' diye konuştu.

Atölye çalışmaları sonucu ortaya çıkan eserleri, yıl sonunda açacakları sergide beğeniye sunacaklarını anlatan Polat, 'Böyle bir çalışma Tokat'ta ilk. Çocuklarımız atölyede tuğladan minyatür ev yapıyor, kilden sepet, ev, araba, oyuncak yapıyor' dedi.

(EKT-AHM-YLZ) - TOKAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Anaokulu Öğrencilerinden Atölye Çalışmaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek Milyonluk kabloyu odun doğrar gibi doğrayıp kamyonete yüklediler! O anlar kamerada