Son Dakika Haberleri: Anaokulu Öğrencilerinden "Bilsel Kumbaram" Projesi ile Kardeş Okullarına Destek

Anaokulu Öğrencilerinden "Bilsel Kumbaram" Projesi ile Kardeş Okullarına Destek

10 ay önce

Anaokulu öğrencilerinden "Bilsel Kumbaram" Projesi ile kardeş okullarına destekANKARA - Özel Bilsel Anaokulu öğrencileri, kardeş okulları olan Etimesgut'taki 2. Abdülhamithan Ortaokulundaki anaokulu öğrencilerine başlattıkları "Bilsel Kumbaram" Projesi ile materyal desteğinde bulunuldu.

Anaokulu öğrencilerinden "Bilsel Kumbaram" Projesi ile kardeş okullarına destek

ANKARA - Özel Bilsel Anaokulu öğrencileri, kardeş okulları olan Etimesgut'taki 2. Abdülhamithan Ortaokulundaki anaokulu öğrencilerine başlattıkları "Bilsel Kumbaram" Projesi ile materyal desteğinde bulunuldu.
Özel Bilsel Anaokulu öğretmenleri tarafından yeni eğitim öğretim dönemi başlangıcında öğrencilerin her birine kumbara hediye edilerek para biriktirmeleri istendi. Çocuklara tutumlu olmayı, para biriktirmeyi, sabretmeyi, tasarruflu olmayı, büyüyünce paralarını düzenli ve gerekli şekilde harcamayı öğretmek isteyen öğretmenler tarafından, para biriktirmek kadar bu parayı doğru yerlerde kullanmanın önemi de öğrencilere aktarılıyor. 'Bilsem Kumbaram' adı verilen bu proje kapsamında okul tarafından kardeş okul olarak seçilen Etimesgut ilçesindeki 2. Abdülhamithan Ortaokulu'nda bulunan anaokulu öğrencilerine akıl zeka oyunları ve fen atölyesi açılması için destekte bulunuldu.

Lösev'e de yardımda bulunulacak
Proje kapsamında İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Vali Namık Kemal Şentürk ilkokulu 1. sınıf öğrencilerine de materyal desteğinde bulunulacak. Proje kapsamında kalan yardımlar ise Özel Bilsel Anaokulu tarafından LÖSEV'e bağışlanacak.
"Projemizin asıl amacı, biriktirilen bu paraları doğru yerde harcamak"
Sınıf Öğretmeni Selda Bildirici proje hakkında şunları kaydetti: "Bugün sosyal sorumluluk projesi adı altında okulum ve çocuklarım ile birlikte "Kumbaram Projesi" gerçekleştirdik. Çocuklarımız paralar biriktirdiler. Bu biriktirdikleri parayla da ne yapabiliriz? diye düşününce, kardeş okul seçme kararı verdik. Seçtiğimiz kardeş okulunda okuyan anaokulu öğrencilerini mutlu etmek için materyaller, oyuncaklar ve malzemeler aldık. Bugünde burada bu hediyelerimizi onlarla buluşturduk. Projemizin asıl amacı, çocuklarımızın biriktirdikleri paralar kadar bu paraları doğru yerde harcamayı öğretmek. Özel okul sahibi olarak, devlet okullarının bu şekilde desteklenmesini düşünüyorum. İnşallah örnek oluruz."
Okulun minik öğrencileri ise, proje kapsamında yaptıkları destekten dolayı mutlu olduklarını söylediler.Burak Yılmaz, ABD'ye Transfer Olmayı Kafasına Koydu Tesadüfen Bulabileceğiniz Gök Taşının 1 Gramı, 2 Milyar Dolar Değere Sahip

Egzoz Muayenesi Yaptırmayanlara Bin 250 TL, Bu Yolla Çevreyi Kirletenlere 2 Bin 500 TL Ceza Kesilecek