Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı - Son Dakika

Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı

20.01.2016 11:31
Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı, System.String[]

Rusya'da, 14 ay önce otomobilin çarpması sonucu kol ve bacakları kırılan, iki kez beyin ameliyatı geçiren 17 yaşındaki Anastasia Yurchanko, İsrail'de gördüğü tedavinin ardından tavsiye üzerine İzmit'e getirildi.

Rusya'da, 14 ay önce otomobilin çarpması sonucu kol ve bacakları kırılan, iki kez beyin ameliyatı geçiren 17 yaşındaki Anastasia Yurchanko, İsrail'de gördüğü tedavinin ardından tavsiye üzerine İzmit'e getirildi. Özel bir fizik tedavi hastanesinde 6 aydır tedavi gören Anastasia bacaklarındaki ortezler ve koltuk değneği ile yeniden yürümeye başlarken, bağımsız olarak yürüyebilmesi için yürüme robotu ile çalışma yapıyor.

Rusya'da 14 ay önce bir otomobilin çarpması sonucu kol ve bacakları kırılan, kafasına aldığı darbe ile yaralanan Anastasia Yurchanko, iki defa beyin ameliyatı geçirdi. Kol ve bacaklarında güçsüzlük oluşan Anastasia Yurhanko, Rusya'daki tedavisinin ardından İsrail'de fizik tedavi gördü. Anastasi Yurchanko tavsiye üzerine 6 ay önce İzmit'te bulunan özel bir fizik tedavi hastanesine getirildi. Yürüyemeyen, sadece destekle oturabilen Anastasia'ya hidro terapi, akapunktur ve fizik tedavi uygulandı. Ortezler ve koltuk değneği ile yeniden yürümeye başlayan Anastasia'nın bağımsız olarak yürüyebilme kabiliyeti kazanması için yürüme robotu ile çalışmaya başladı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Özgül Aytekin, Anastasia'nın 6 ay önce geldiğinde yürüyemediğini, sadece destekle oturabildiğini belirterek, "Ayakta duramıyordu ve sadece iki kişiyle ayağa kaldırıp tutabiliyorduk. Yaptığımız fizik tedaviler sonrasında ciddi anlamda iyileşmeler gözlemledik. Özellikle yürüyüş robotu tedavisi başta olmak üzere, hidro terapi tedavisi, akupunktur ve fizik tedavisi sonrasında hastamız tek kişinin gözetimi altında ayağındaki ortezlerle birlikte çok güzel adım atıp yürüyebilir hale geldi. Tek isteğimiz ve amacımız hastanın bağımsız olarak yürümesini sağlamak" dedi.

Hastanın tedavi süreci içerisinde yürüme fonksiyonlarını geri kazanmaya başladığını söyleyen fizyoterapist Mesut Sever, "Hastamız haftada 3 defa yürüyüş robotuna giriyor. Burada hastamıza kaybettiği yürüme fonksiyonlarını geriye kazandırmak amaçlı çalışmalar yapıyoruz. Tedavi süreci içerisinde de yürüme fonksiyonlarında ciddi anlamda geri kazanma oluştu" diye konuştu.

Anastasia ise tedavisindeki ilerlemeler nedeniyle mutlu olduğunu, ayağa kalkıp yürüyebildiği için sevinçli olduğunu ifade etti. - Kocaeli

Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı
Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı
Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı
Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Anastasia, İzmit'te Yeniden Yürümeye Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Metro raylarına atlayan çıplak adam, elektrik çarpması sonucu öldü Volkan Demirel'in eşi Zeynep, oyun havası eşliğinde spor yaptı Maddi sıkıntılar yaşayan Serdar Ortaç: Arabayı kardeşim aldı, benzini kız arkadaşım ödüyor Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor