Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor - Son Dakika

Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor

12.01.2012 15:01
Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor, System.String[]

Meclis Anayasa Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi tartışılıyor.

Meclis Anayasa Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi tartışılıyor. AKP, Cumhurbaşkanı Gül'ün görev süresinin 7 yıl olduğunu, CHP ve MHP'li üyeler ise 5 yıl ve ikinci kez seçilebileceğini ifade ediyor.

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, tasarıda yer alan ve TBMM tarafından savaş sebebiyle Cumhurbaşkanı seçiminin bir yıl geriye bırakılmasına ilişkin maddeye yapılan eleştirilere, "Bu bir ihtiyaçtan, zaruretten konuldu. Ama kimse temenni etmez, Türkiye savaşa girsin. İhtiyaç olmaz inşallah ama eğer böyle olağanüstü bir zaruret olursa böyle bir şeyi öngörüp tedbir almak hepimizin vazifesidir" dedi.

Ankara

(MG/ORH) - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Yasaklı saatlerde alkol satana 320 bin liraya kadar ceza kesilecek 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin