Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor - Son Dakika

Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor

12.01.2012 15:01
Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor

Meclis Anayasa Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi tartışılıyor.

Meclis Anayasa Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi tartışılıyor. AKP, Cumhurbaşkanı Gül'ün görev süresinin 7 yıl olduğunu, CHP ve MHP'li üyeler ise 5 yıl ve ikinci kez seçilebileceğini ifade ediyor.

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, tasarıda yer alan ve TBMM tarafından savaş sebebiyle Cumhurbaşkanı seçiminin bir yıl geriye bırakılmasına ilişkin maddeye yapılan eleştirilere, "Bu bir ihtiyaçtan, zaruretten konuldu. Ama kimse temenni etmez, Türkiye savaşa girsin. İhtiyaç olmaz inşallah ama eğer böyle olağanüstü bir zaruret olursa böyle bir şeyi öngörüp tedbir almak hepimizin vazifesidir" dedi.

Ankara

(MG/ORH) - Ankara

25 Haziran 2022 Haberleri 25 Haziran 2022 Haberleri Son dakika haberleri: Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz (2) Son dakika haberleri: Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz (2) Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Ağrı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (1) Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Ağrı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Anayasa Komisyonu'nda Gül'ün Görev Süresi Tartışılıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement