Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler - Son Dakika

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

01.12.2022 01:21
Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Android Auto uygulaması, nihayet Material You tarzındaki tasarıma kavuştu. Peki Material You ile neler değişti?

Google, uygulamaları için tasarım değişikliklerine devam ediyor. Material You görünümünü benimseyen şirket, şimdi de Android Auto uygulaması için bir güncelleme yayınlandı. Yeni sürüm, beklenen renk modunu ve tasarım iyileştirmelerini de beraberinde getiriyor.

Android Auto uygulaması güncellendi

Google'ın otomobil odaklı geliştirdiği yazılım, akıllı sürüş deneyimi sağlıyor. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Android Auto ile araç içinde Google Asistan yardımıyla komut vererek müzik açabilir veya haritadan yol tarifi isteyebilirsiniz.

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Google, Android Auto uygulaması için en son 2020 yılında tasarım güncellemesi yaptı. Öyle ki yapılan değişiklikler, kullanıcılardan geçer bir not alamamıştı. Bu eleştiriler üzerine şirket, nihayet uygulama için 8.6 sürümünü kullanıma sundu.

Android Auto UI açık beta testleri başladı! İşte yenilikler

Android Auto 8.6 sürümü ile birlikte uzun zamandır beklenen karanlık mod nihayet kullanıma sunuldu. Bunların yanı sıra uygulama içerisindeki renk uyumu artırılmışken, menü seçenekleri ise modern bir tasarıma kavuştu. Ayrıca Başlangıç, Görüntü ve Bağlantı adında yeni bölümler eklendi.

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Yeni sürüm, test edilmesi amacıyla beta kanalına sunuldu ve testler için gereken maksimum kullanıcı sayısına ulaşıldı. Yani artık yeni kullanıcı kabul edilmiyor. Güncellemenin herkese sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor.

Material You özellikleri

Google, Android 12 ile hayatımıza soktuğu Material You tarzı ile artırılmış animasyonlar ve daha yumuşak bir tasarım sunuyor. Şirketin benimsediği bu görünüm, yalnızca bundan ibaret değil. Mesela kullanıcılar, duvar kağıtları ile kendilerine özel bir UI teması oluşturabiliyor ve bu sayede daha fazla kişiselleştirilme imkanı sunuluyor.

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Google, Material You görünümü daha fazla uygulamaya genişletmek için Android geliştiricilerine de bir kolaylık sunuyor. Öyle ki şirketin cross-platform uygulama geliştirme SDK'sı (yazılım geliştirme kiti) olan Flutter'da da, Material You tarzında mobil uygulama geliştirmek mümkün.

Material You görünümünü kullanan Android üreticiler ise şu şekilde;

Samsung

OnePlus

Oppo

Xiaomi

Vivo

Realme

Techno

Peki sizler Android Auto hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete
YORUMLAR
500
4 yıllık Android telefona güncelleme sürprizi! 4 yıllık Android telefona güncelleme sürprizi! En iyi ücretsiz Windows alternatifleri En iyi ücretsiz Windows alternatifleri

Son Dakika Teknoloji Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement