Son Dakika Haberleri: Angela Merkel, Sarkozy İçin Yollara Düşecek

Angela Merkel, Sarkozy İçin Yollara Düşecek

8 yıl önce

Fransa'da gelecek Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaylar seçim çalışmalarına devam ediyor.

Angela Merkel, Sarkozy İçin Yollara Düşecek, System.String[]

Fransa'da gelecek Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaylar seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu akşam televizyondan halka hitap edecek Cumhurbaşkanı Nicolas Sakozy'ye Almanya Başbakanı Angela Merkel'den destek geldi. Almanya Başbakanı'nın Sarkozy'nin bazı seçim mitinglerine eşlik edeceği duyuruldu.


Fransa'da gelecek Nisan ve Mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ilk televizyon programına bu akşam çıkacak Sarkozy'ye Almanya Başbakanı Angela Merkel'den 'den destek geldi. Henüz seçimler için resmi adaylığını açıklamayan Nicolas Sarkozy'ye destek vereceği açıklanırken, Merkel'in bahar aylarında Nicolas Sarkozy'nin seçim mitinglerine de eşlik edeceği belirtildi.


Alman CDU Partisi Genel Sekreteri Hermann Gröhe, Sarkozy'nin partisi UMP'nin Ulusal Konseyi'ne yaptığı ziyarette konuyla alakalı "Fransa'nın güçlü bir lidere ihtiyacı var tıpkı Sarkozy gibi" açıklamasında bulunurken, Fransa ve UMP'nin Sarkozy yönetiminde gösterdiği başarıların önemine vurgu yaptı. Ayrıca Gröhe Almanya Başbakanı'nın Nisan ve Mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Sarkozy'nin yapacağı bazı mitinglere de eşlik edeceğinin altını çizdi.


Seçimlerin güçlü adayı François Hollande ve Sosyalist Partiyi de eleştiren Hristiyan Demokratların Genel Sekreteri, krizden çıkmak için Hollande'ın tutumunun yeterli olmayacağını belirterek Hollande'ın zor reformları gerçekleştirmek istemediğini savundu.


SARKOZY'NİN ŞANSI GİDEREK AZALIYOR


Bu arada seçimlere üç ay kala yapılan son seçim anketi Sarkozy'nin tekrar seçilme ihtimalinin giderek azaldığını ortaya koydu. CSA şirketinin yaptığı ankette Sarkozy'nin sosyalist aday François Hollande'ın ilk turda 6 ikinci turda ise 20 puan gerisinde olduğu belirtildi. Seçimlere son 3 ay kala çıkan bu sonuç, Fransa tarihinde seçimlere son 3 ay kala yapılan ankette ikinci turda iki aday arasındaki en yüksek rakam olduğu belirtildi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:32 Kaynak: CHACiciş Esra Ersoy, Instagram hesabından çırılçıplak fotoğrafını paylaştı
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı