Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi - Son Dakika

Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

06.07.2022 11:55
Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

ANKARA'da, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içindeki Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verildi.

ANKARA'da, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içindeki Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, atıl durumda bulunan Ankapark'ı devralmak için açtığı tahliye davasında karar çıktı. Ankara 6'ncı Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında taraf avukatları hazır bulundu. Mahkeme, Ankapark'ın tahliyesine ve işletmenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verdi.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mahkemenin kararının ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. Yavaş, "2 yılı aşkın süredir devralmak için hukuki mücadele verdiğimiz Ankapark davası sonuçlandı. Bugün parkın tahliyesine ve belediyemize devrine karar verildi. Kurban Bayramı'nın hemen ardından gerekli tespitleri yaparak, parkın geleceğine Ankaralılar ile birlikte karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR
500
Beypazarı'nda 12-13 Ağustos'ta 'Yaz Şenlikleri ve Konserleri' düzenlenecek Beypazarı'nda 12-13 Ağustos'ta 'Yaz Şenlikleri ve Konserleri' düzenlenecek Abb ve Akk Kale Meclisi, Kültürel Miras Şantiyelerini Gezdi Abb ve Akk Kale Meclisi, Kültürel Miras Şantiyelerini Gezdi Bakkallardan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları'na tepki Bakkallardan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları'na tepki
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement