Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı - Son Dakika

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı

18.02.2012 14:00
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a başkentte gerçekleştirilen projelere verdiği destekten dolayı billboard ve gazetelere verilecek ilanlarla teşekkür edilmesi kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a başkentte gerçekleştirilen projelere verdiği destekten dolayı billboard ve gazetelere verilecek ilanlarla teşekkür edilmesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, Fransa Parlamentosu'nda Ermeni soykırım iddialarının reddini suç sayan karara tepki olarak Paris ve de Gaulle caddelerinin isminin değiştirilmesi kararı,isimlendirme komisyonunda görüşülerek ikinci kez Meclis'e geldi. Meclis, Paris ve de Gaulle caddelerinin isimlerinin değiştirilmesini oy birliğiyle karara bağladı.

Paris ve de Gaulle caddelerinin isim değişikliğiyle Fransa Büyükelçiliğinin bulunduğu uygun bir alana Cezayir Anıtının dikilmesinin, Fransız parlamenterlerin yasanın iptali için Anayasa Konseyi'ne yaptıkları başvurudan çıkacak sonuca göre uygulanmasına karar verildi.

-Başbakan Erdoğan'a ilan yoluyla teşekkür-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Ankara'ya verdiği desteklerden dolayı billboard ve gazetelere verilecek ilanlarla teşekkür edilmesi de oy çokluğuyla karara bağlandı.

Kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi, kadınlara okuma yazma öğretilmesi, sosyal ve kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlanması açısından Mobil Kadın Okul Projesi'nin pilot bölge olarak seçilen Yenimahalle'de uygulanması ve Gezici Kadın Okulu otobüsünün tam teşekkülü hale getirilmesinin belediye bütçesinden karşılanmasına ilişkin madde oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısında ayrıca, Ankara'nın 360 derece panoramik sanal gezinti görüntülerinin oluşturulması, Akyurt Fuar Alanı içinde film platosu kurulması, başkentin tanıtımına katkı sağlayacak gezici sergiler açılmasına karar verildi.

Meclise gündem dışı olarak gelen, Mamak ve Çankaya bölgelerini kapsayan alanda meydana gelen heyelanda zarar görenlerin durumlarının incelenmesi için oluşturulan komisyonun raporu okundu. Komisyon, Meclis üyelerine konu hakkında görüş ve gözlemlerini aktardı.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı - Son Dakika


Son Dakika

İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak