Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi - Son Dakika

Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi

12.04.2017 12:44

Ankara'da 110 ressamlı 'Gazilerimiz İçin Tek Yürek' sergisiHüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- ANKARA'da, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören gazilerimizin okuyan çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla 110 ressamlı 'Gazilerimiz İçin Tek Yürek' isimli karma sergi düzenlendi.

Ankara'da 110 ressamlı 'Gazilerimiz İçin Tek Yürek' sergisi

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- ANKARA'da, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören gazilerimizin okuyan çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla 110 ressamlı 'Gazilerimiz İçin Tek Yürek' isimli karma sergi düzenlendi. Sosyal projelere imza atan Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği (ULEKAD) tarafından organize eden karma sergi, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi Sergi Salonu'nda açıldı.

ULEKAD tarafından organize eden karma serginin küratörlüğünü Prof. Dr. Alaybey Karoğlu, Ankara Temsilcisi Ayşe Biçer de ev sahipliğini yaptı. Yoğun bir katılımın olduğu serginin açılışını TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Küçet, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, ULEKAD Onursal Başkanı ve Fatoş Abla Koleji sahibi Fatma Özyurt birlikte gerçekleştirdiler. Sergide yer alan 110 ressamın bağışladığı eserler, davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Sergi, 14 Nisan 2017 tarihine kadar gezilebilecek.

Açılışta, serginin küratörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Alaybey Karoğlu yaptığı konuşmada, "Bugün Cumhuriyetimizin bekçisi ve temel dinamiğini oluşturan çok değerli gazilerimizin çocuklarının eğitimine bağışlanmak üzere açmış oldukları sergide bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu sergi pek çok sosyal projelere imza atan Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği girişimleri sayesinde gelişmiştir. Bir sanatçı, bir öğretim üyesi olarak değerli kurumun başkanı olan Hüzün Yücel hanıma teşekkür ediyorum. Ara ara yalnız bırakılan gazilerimizin bir kez daha yanında oldular. Bu konuda kendilerini candan kutlamak istiyorum. Yurt genelinde bu etkinliğe eserlerini bağışlamak için 110 ressamımız birbirleriyle yarıştılar. Eğer bir sanatçı özgür düşünebiliyorsa, eserlerini rahat ortaya koyabiliyorsa, bu değerli gazilerimiz ve Mustafa Kemal Atatürk sayesinde olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum" dedi.

ULEKAD Başkanı Güzün Yücel ise yaptığı konumada, "Milli birlik ve beraberliğimizin önemine dikkat çekmek, gazilerimiz için tek yürek olmak istedik ve çocuklarının eğitimi için harcanmak üzere bir katkı payı yapmayı amaçladık. Ulusal ve uluslararası düzeyde 110 ressamımız konuyu tuvallerine yansıtıp, hiç bir karşılık beklemeden özveriyle projemize katkı sağladılar. Şimdi gazilerimizle, sanatçılarımızla tek yürek olarak kaynaşma içindeyiz. Bu gururu yaşatan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi
Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi
Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi
Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara'da 110 Ressamlı 'Gazilerimiz Için Tek Yürek' Sergisi - Son Dakika


Son Dakika

04:16 "Kalabalık yapmayalım" diyen doktoru tekme tokat dövdü! Korku dolu anlar kamerada İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu
Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti
DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement