Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ankara'da 22 yabancı uyruklu DEAŞ'lıya gözaltı - Son Dakika

Ankara'da 22 yabancı uyruklu DEAŞ'lıya gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ silahlı terör örgütü ile bağlantılı 27 şahsı tespit etti. Yapılan eş zamanlı operasyonda 22 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin çatışma bölgeleri ile irtibatlı oldukları ve bir kısmının daha önce terör örgütü içerisinde faaliyetlerde bulunduğu belirtildi. Firari 5 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Yakalanan şüpheliler, YTS kategorisinde değerlendirilerek sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Başkanlığı'na teslim edilecek.

10.07.2023 - 10:29,  Güncelleme: 10:30

Ankara'da 22 yabancı uyruklu DEAŞ'lıya gözaltı

ANKARA - Başkentte silahlı terör örgütü DEAŞ'a yönelik icra edilen eş zamanlı operasyonda 22 yabancı uyruklu kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ silahlı terör örgütü ile bağlantılı 27 şahsı tespit etti. Teknik ve fiziki takibin ardından icra edilen eş zamanlı operasyonda şüphelilerden 22'si yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin çatışma bölgeleri ile irtibatlı oldukları ve bir kısmının daha önce terör örgütü içerisinde faaliyetlerde bulunduğu belirtildi. Firari 5 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği ifade edildi. YTS (Yabancı Terörist Savaşçı) kategorisinde değerlendirilen şüphelilerin işlem ve sorguları sonrasında sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Başkanlığı'na teslim edileceği aktarıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ankara'da 22 yabancı uyruklu DEAŞ'lıya gözaltı - Son Dakika


Advertisement