Ankara'da Ekmeğe Zam Yapılmayacak - Son Dakika

Ankara'da Ekmeğe Zam Yapılmayacak

12.01.2012 14:33
Ankara'da Ekmeğe Zam Yapılmayacak, System.String[]

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, ekmeğe zam yapılmayacağını bildirdi.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, ekmeğe zam yapılmayacağını bildirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan "Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği"'nin ardından kamuoyunda ekmeğe gizli zam algısı oluştuğunu belirten Yiğiner, "Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 4 Ocak günü 'Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği' yayınlanmıştır. Yayınlanan bu yeni tebliğe göre ekmek gramajı 250 gram olarak belirlenmiştir. Eski Gıda Kodeksine göre 300 gram olarak belirlenen ekmeğin gramajı 250 grama düşürülmüştür." dedi.

Tebliğin hemen ardından Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak yaptıkları çalışma ile Ankara'da uygulanacak yeni ekmek fiyatlarını açıkladıklarını kaydeden Yiğiner, şunları ifade etti: "Yeni fiyat tarifemizde, yayınlanan tebliğe uygun olarak 250 grama düşen ekmeğin fiyatını da aynı oranda indirdik. Daha önce 300 gramı 75 kuruş olan ekmeğin fiyatı yeni tebliğe göre 250 gramı 65 kuruş olarak değiştirilmiştir. Sonuç olarak Ankara'da ekmek gramajı ve fiyatı, yayınlanan tebliğe uygun olarak yeniden değerlendirilmiş ve ekmek gramajındaki düşüş aynı oranda fiyata da yansıtılarak Ankara'da satılan ekmeğin fiyatı düşürülmüştür."

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ankara'da Ekmeğe Zam Yapılmayacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1,5 ay sonra yemek yiyebildi Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Adnan Oktar'ın Ankara'daki evlerinden 10 milyon dolarlık fosil çıktı Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi