Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak - Son Dakika

Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak

19.01.2012 12:12
Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, yeni gıda kodeksine uygun şekilde 1 Şubat'tan itibaren 250 gram olarak üreteceği normal ekmeği 40 kuruştan piyasaya sunacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, yeni gıda kodeksine uygun şekilde 1 Şubat'tan itibaren 250 gram olarak üreteceği normal ekmeği 40 kuruştan piyasaya sunacak. Halk Ekmek'in 300 gram olarak ürettiği normal ekmek şu anda 50 kuruştan satılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nde yaptığı değişikliklere göre üretime başladı. Fabrikanın genel müdürü Ali İlkbahar, yeni düzenleme gereği yaptıkları çalışmaları tamamladıklarını belirterek, 300 gram olan ve 50 kuruştan piyasaya sunulan normal ekmeği, 1 Şubat'tan itibaren 250 gram olarak 40 kuruştan halk ekmek büfelerinde satışa çıkaracaklarını bildirdi.

Halk Ekmek Fabrikası olarak ekmekteki tuz oranını 2010 yılı ortalarında azalttıklarını belirten Ali İlkbahar, "Yaklaşık 1,5 yıldır ürettiğimiz ekmekteki tuz oranını yasal olarak yüzde 1,75 olmasına rağmen yüzde 1,4'e indirmiştik." diye konuştu. Yeni tebliğde ekmekte tuz oranının yüzde 1,5 seviyesinde olmasının öngörüldüğünü kaydeden İlkbahar, "Halk Ekmek Fabrikası'nda üretilen ekmekteki tuz oranı zaten yüzde 1,4 olarak kullanılmaktaydı. Biz tüm uygulamalarımızla halk sağlığına hizmet ediyoruz." ifadelerini kullandı. İlkbahar, Halk Ekmek Fabrikası olarak normal ekmeğin yanı sıra değişik ekmek çeşitleri de ürettiklerini, fiyat ve gramaj ayarlamasının sadece normal ekmekte olduğunu vurguladı.

Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak
Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Ankara'da Ekmekte Fiyat Ayarlaması: 250 Gr Ekmek 40 Kuruştan Satılacak - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Acımasızca dövüldükten sonra felç kalan İngiliz taraftar, hayatını kaybetti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Gümüşhanesporlu futbolcular, Sancaktepe maçını dağdan izlediler 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı Şarkıcı Jessie J, sevgilisiyle ayrıldığını kalça dansı yaparak duyurdu Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Kırklareli'nde koronavirüs tedbirleri kapsamında vefat edenlerin defin günü, yeri ve saati söylenmeyecek Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı