Ankara'da Hasan El-Benna Sempozyumu Düzenleniyor - Son Dakika

Ankara'da Hasan El-Benna Sempozyumu Düzenleniyor

03.05.2012 23:30
Ankara'da Hasan El-Benna Sempozyumu Düzenleniyor

10 ülkeden 30'a yakın ilim adamı Hasan El-Benna'yı ve Müslüman Kardeşleri konuşacak.

Arap baharının temellerini oluşturan Müslüman Kardeşler Cemiyeti ve kurucusu Hasan El-Benna Genç Birikim Derneği ve Medeniyet Derneği'nin ortak organizasyonuyla Ankara'da ele alınacak.

Uluslararası Hasan El-Benna ve Müslüman Kardeşler Sempozyumutertipheyetinden Genç Birikim Derneği Genel Başkanı Ali Kaçar,5-6 Mayısarasında gerçekleştirilecek sempozyumla ilgili yaptığı açıklamada sempozyuma Malezya, Fas, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır ,Filistin, Suriye ve Türkiye'den dünyakamuoyu tarafından tanınan konusunda uzman 30'a yakın ilim adamının katılacağını söyledi.Kaçar, bu konuda bir sempozyumunTürkiye'de bir ilk olduğunu ifade ederek sempozyumda özellikle Hasan El-Benna'nın Kişiliği, İhvan Düşüncesi, İhvan Kimliği, İhvan'ın Mücadelesi, İhvan'ın İslam Dünyasındaki Etkileri ve İhvan Hareketi'nin Bugünü ve Geleceği gibi konular ele alınacağını belirtti.

Arap Baharı diye bilinen halk ayaklanmalarındasempozyumu kendi adına düzenlediğimiz Hasan El-Benna'nın ve kurucusu olduğu Müslüman Kardeşler Cemiyetinin etkisinin çok büyük olduğunu belirten Kaçar, sempozyum sayesinde bu etkinin gözler önüne serileceğini söyledi.

Ali Kaçar, Türkiye'den Prof. Dr. Hayreddin Karaman, Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Prof. Dr. Yasin Aktay, Ali Bulaç; Ürdün'den Dr. Hemmam Said, Mısır'dan Prof. Dr. Ahmet ZAİD ve Filistin'den İbrahim Goşe gibi isimlerin katılacağı sempozyumdaArapçadan Türkçeye, Türkçeden Arapçaya simultane tercüme hizmeti verileceğini ve tebliğlerin yer aldığı sempozyum kitabının sempozyumun ilk günü bütün katılımcı ve izleyicilere dağıtılacağını bildirdi.

5–6 Mayıs tarihlerinde herkesi Ankara Kocatepe Kültür Merkezi'ne konuyla ilgilenen herkesi beklediklerini belirten Kaçar, ayrıca sempozyumu yerinde takip edemeyecekler için sempozyumunwww.hasanelbenna.com adreslerinden canlı yayınlanacağını söyledi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Filistin Başbakanı'ndan, BM üyesi ülkelere, Filistin'e tam üyelik statüsü için destek çağrısı Filistin Başbakanı'ndan, BM üyesi ülkelere, Filistin'e tam üyelik statüsü için destek çağrısı Filistin, İsrail askerlerinin Batı Şeria'da işlediği 'soğukkanlı infazı' kınadı Filistin, İsrail askerlerinin Batı Şeria'da işlediği 'soğukkanlı infazı' kınadı Mescid-i Aksa İmamı: 'Müslümanlar, Dünya Kupası'nda Filistin'e duydukları muhabbeti gösteriyor' Mescid-i Aksa İmamı: 'Müslümanlar, Dünya Kupası'nda Filistin'e duydukları muhabbeti gösteriyor'

Son Dakika Güncel Ankara'da Hasan El-Benna Sempozyumu Düzenleniyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement