Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika

Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

18.01.2012 17:52
Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta sonu başlayan ve zaman zaman etkisini gösteren kar yağışı ve buzlanmaya karşı alınan önlemlerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta sonu başlayan ve zaman zaman etkisini gösteren kar yağışı ve buzlanmaya karşı alınan önlemlerin sürdürüldüğünü açıkladı. Ana arterlerde yürütülen çalışmalarla trafik akışının sorunsuz bir şekilde sağlandığı, ana cadde ve bulvar kaldırımlarının kar ve buzdan arındırılması için de çalışmaların gece gündüz 300 personelle devam ettiği belirtildi.

Kent Estetiği Daire Başkanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, ekipler, kar yağışının ilk günü gece geç saatlerden itibaren özellikle yaya yoğunluğunun çok olduğu bölgelerdeki ana bulvar ve cadde kaldırımlarını temizlemek amacıyla kesintisiz görev yapıyor. Kaldırımların yanı sıra yaya alt ve üst geçitleri, metro giriş ve çıkışlarının kardan ve buzdan temizlenmesi için gece-gündüz, 24 saat vardiyalı olarak görev yapan 300 personel, tuzlama ve solüsyon yardımıyla da aşırı soğuklar nedeniyle meydana gelebilecek kazalara karşı da önlem alıyor. Kaldırımlarda el aletleri ile yapılan temizliğin yanı sıra mini kar küreme aracı ile de temizlik işlerini sürdüren ekipler, gece trafiğin azaldığı saatlerde alt ve üst geçitlerde oluşan buz sarkıtlarını ortadan kaldırarak, yaşanabilecek kazaların önüne geçiyor.

Vatandaşlardan ana cadde ve bulvar kaldırımlarındaki buzlanmaya ilişkin az sayıda şikayet aldıklarını kaydeden yetkililer, "Vatandaşlarımızın kaldırımlarda güvenle yürüyebilmeleri, alt ve üst geçitlerde basamaklarda kolaylıkla inip çıkabilmeleri için gece gündüz çalışıyoruz. Ancak yoğun çalışmalarımız arasında yapmadığımız, gözümüzden kaçan yerler de olabiliyor. Kar yağışı başladığından beri çok yoğun ihbar almadık. Vatandaşlarımız bildirimde bulunmak isterlerse ALO 153'ten bize hemen ulaşabilirler." ifadelerini kullandı.

Kar yağışı ve buzlanma ihtimaline karşı çalışmalarını kesintisiz sürdüren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre de 64 karla mücadele aracı şehrin değişik yerlerinde görev yapıyor. Kar yağışı veya buzlanma halinde Büyükşehir Belediyesi ekip ve ekipmanları, sorumluluk alanı olan ana cadde ve bulvarları ile otobüs ring yolları ve genişliği 12 metreden büyük sokaklar ile kaldırımları temizliyor.

Yağış ihtimaline karşı karla mücadele araçları, Havalanı Yolu Hasköy, Kepekli Konya Yolu, Eskişehir Yolu, Samsun Yolu, İstanbul Yolu, Cinnah Caddesi, Atatürk Bulvarı, Turan Güneş Bulvarı, Yenimahalle Şentepe, Keçiören ve Mamak gibi pek çok semtte bekletiliyor.

Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ankara'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş