Son Dakika Haberleri: Ankara'da Nevzat Tandoğan Caddesi ve Gülen Caddelerinin İsimleri Değişti

Ankara'da Nevzat Tandoğan Caddesi ve Gülen Caddelerinin İsimleri Değişti

7 gün önce

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi’nin ismi ‘Zeytin Dalı Caddesi’ oldu.

Ankara'da Nevzat Tandoğan Caddesi ve Gülen Caddelerinin İsimleri Değişti, System.String[]
 Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi'nin ismi 'Zeytin Dalı Caddesi' oldu. Bazı ilçelerde bulunan 'Gülen' isimli 7 cadde ve sokağa da 'Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal' gibi isimlerin verilmesi kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi'nin ismi 'Zeytin Dalı Caddesi' oldu. Bazı ilçelerde bulunan 'Gülen' isimli 7 cadde ve sokağa da 'Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal' gibi isimlerin verilmesini kararlaştırdı.

Belediye Meclisi, şubat ayı olağan toplantısının ardından, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçiliği'nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi'nin adının 'Zeytin Dalı Caddesi' olarak değiştirilmesini tüm partilerin ve bağımsız Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul etti.

Öte yandan Meclis, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşısı Fethullah Gülen'in ismini çağrıştırması nedeniyle Başkent'te 'Gülen' isimli 7 cadde ve sokağa 'Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal' gibi farklı isimler verildi. - ANKARADünya Şampiyonu Charr: Cumhurbaşkanı Uygun Görürse Türk Vatandaşı Olurum Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç: Farklı Başladık, Farklı Bitireceğiz

CHP Otobüsünde 14 Yaşındaki Erkek Çocuğunu Taciz Eden CHP'li Yönetici Tutuklandı Reuters'dan Suriye İddiası: Esad Güçleri, YPG Kontrolündeki Bölgeye Girdi