Son Dakika Haberleri: Ankara'da Sürücülere Buzlanma Uyarısı

Ankara'da Sürücülere Buzlanma Uyarısı

8 yıl önce

Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıları aşırı soğuk ve kuvvetli buzlanmaya karşı uyardı.

Ankara'da Sürücülere Buzlanma Uyarısı, System.String[]

Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıları aşırı soğuk ve kuvvetli buzlanmaya karşı uyardı. Bu hafta, hava sıcaklığının -15 derecelere kadar düşeceğini bildiren yetkililer, vatandaşlardan, aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmamalarını ve mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını kullanmalarını istedi.


Devlet Meteoroloji İşleri yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu hafta Ankara aşırı soğuk ve kuvvetli buzlanmanın etkisinde olacak. Hava sıcaklığının, Pazartesi gündüz -3, gece -9, Salı günü gündüz -6, gece -10 dereceye inmesiyle birlikte, yoğun kar yağışı olacağını belirten yetkililer, Çarşamba günü sıcaklığın gündüz -6, gece -13 derece, Perşembe günü de gündüz -5, gece de -15'lere kadar düşeceği uyarısında bulundular.


Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, defalarca trafiğe çıkacak araçlarla ilgili vatandaşlara yaptığı uyarıyı yineleyerek, şunları ifade ettiler: "Ankaralı hemşehrilerimizden, aşırı soğuklarla oluşacak buzlanmaya dikkat etmelerini istiyoruz. Biz Büyükşehir olarak gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Ankaralı hemşehrilerimiz de lütfen, mevsimin ağır hava koşullarını gözönüne alarak, aşınmış lastiklerle ve kış koşullarına uygun olmayan araçlarıyla trafiğe çıkmasınlar. Kış şartlarına uygun olmayan ve aşınmış lastiklerle yola çıkan araçlar, yoldaki en ufak olumsuzlukta kayarak yolu kapatıp, hem kendilerini hem de trafikteki diğer araçları engelliyorlar. Bu nedenle Ankaralılardan ricamız; yapılan bütün uyarıları dikkate almaları ve mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını tercih etmeleridir."


ASKİ yetkilileri de aşırı soğuklara karşı su sayaçlarının donmaması için gerekli önlemlerin alınması uyarısında bulundu. Yetkililer, sayaçların donması halinde ateş ve sıcak suyla müdahale etmemelerini önererek, böyle durumlarda ASKİ'nin aranması gerektiğini kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:53 Kaynak: CHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı