Ankara'da Uyuşturucu Şebekesine Darbe - Son Dakika

Ankara'da Uyuşturucu Şebekesine Darbe

09.01.2012 12:43
Ankara'da Uyuşturucu Şebekesine Darbe

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin, yılbaşı gecesi ve devamında yaptığı operasyonlarda, uyuşturucu madde ticareti yapan şebeke çökertildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin, yılbaşı gecesi ve devamında yaptığı operasyonlarda, uyuşturucu madde ticareti yapan şebeke çökertildi. Operasyonlarda, 35 kilo esrar, 71 gram kokain, 200 ecstasy hap, 2 ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, toplam 27 kişi gözaltına alındı.

Yılbaşı kutlamaları için kente doğu illeri ile İstanbul'dan uyuşturucu madde getirildiği yönünde alınan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, Turan Güneş Bulvarı üzerindeki bir eğlence mekanı ile 2 ayrı ev, Çankaya ve Altındağ ilçelerinde de şüphelilere ait ev, işyeri ve araçlarda arama yaptı. 21 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda, 35 kilo 518 gram esrar, 71 gram kokain, 200 ecstasy hap, 2 ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 46 adet dolu fişek, uyuşturucudan elde edildiği sanılan 7 bin 317 lira ile 100 dolarlık 1 sahte banknot ele geçirdi.

Operasyonlarda, başkent sosyetesi ile öğrencilerine uyuşturucu madde satmak istedikleri öne sürülen 21 şüpheli hakkında, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak, nakletmek, kullanmak amacıyla uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak' suçlarından düzenlenen soruşturma evrakıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. 21 şüpheliden 10'u çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 11 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis, operasyonun devamında 6 şüpheliyi daha yakalayarak bugün sabah saatlerinde Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk etti.

BİR YILLIK BİLANÇO

Bu arada Narkotik Büro elemanlarının başkentte 2011 yılı boyunca yaptığı operasyonlarda, toplamda 1.5 ton esrar, 60 kilo eroin, 100 binden fazla uyuşturucu hap ele geçirildiği, bunların ticareti ve kullanıcılığında ilişkisi görülen binin üzerinde şüphelinin gözaltına alındığı ve bunlardan 500'e yakının ise tutuklanarak cezaevlerine gönderildiği bildirildi. - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara'da Uyuşturucu Şebekesine Darbe - Son Dakika


Advertisement