Son Dakika Haberleri: Ankara'daki Kayserililer Erciyes'i Masaya Yatırdı

Ankara'daki Kayserililer Erciyes'i Masaya Yatırdı

8 yıl önce

Ankara'da bulunan Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği (KayseriDER), başta Erciyes olmak üzere Kayseri'de turizmi geliştirmek için yapılması gerekenleri Başkent'te masaya yatırdı.

Ankara'daki Kayserililer Erciyes'i Masaya Yatırdı, System.String[]

Ankara'da bulunan Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği (KayseriDER), başta Erciyes olmak üzere Kayseri'de turizmi geliştirmek için yapılması gerekenleri Başkent'te masaya yatırdı. DSİ Sosyal Tesisleri'nde yapılan kahvaltılı toplantıya çok sayıda dernek üyesi katıldı.


Toplantıda konuşma yapan Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği Başkanı Aydın Haskebabçı, Türkiye ve Kayseri ile ilgili her türlü konuda çözüm ortağı olmak ve tüm dünyada yükselen Kayseri ve Kayserili markasına öncülük etmek için faaliyetler yürüttüklerini vurguladı. Yeni bir dernek olmalarına rağmen kısa sürede birçok etkinliğe imza attıklarına dikkat çeken Haskebabçı, "Derneğimizin marka programı 'Erciyes Buluşmaları', '2023 Türkiye Vizyonunda Kayseri Turizmi' konulu Arama Konferansı-I, 18 Şubat'ta Erciyes'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Bakanı Suat Kılıç'ın teşrifleriyle gerçekleşecek. Programımız 19 Şubat 2012 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı Erciyes Kar Festivali ile beraber yapılacak." dedi.


Kayseri'nin her geçen gün geliştiğine dikkat çeken Haskebabçı, alanında uzman kişilerin katılacağı Erciyes Arama Konferansı'nda Kayseri'nin daha da gelişmesi için yapılması gerekenlerin ele alınacağını vurguladı. Erciyes Arama Konferansları ile sektörel bazda ele alınacak konuların enine boyuna tartışılacağını ve kentin gelişip kalkınması için akademisyen, bürokrat, sanayici-işadamı üçgeninde işbirliği sağlamayı hedeflediklerini aktaran Haskebabçı, dernek olarak hemşehrilerini çeşitli etkinliklerde buluşturmaya devam edeceklerini kaydetti.


Konuşmanın ardından üyeler Erciyes Buluşmaları, Kayserider dergi hazırlığı ve komisyon çalışmaları hakkında görüşlerini dile getirdi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:47 Kaynak: CHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Yetişkin film yıldızı Mia Khalifa evleniyor Rüyasında gördüğü annesi için duamatik tasarladı