Son Dakika Haberleri: Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler

Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler

4 yıl önce

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Başbakan Boyko Borisov, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdi.

Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler, System.String[]

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Başbakan Boyko Borisov, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdi.


Cumhurbaşkanı Plevneliev, mesajında barışçı bir gösterinin trajik olaya dönüştürülmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, terör saldırısını şiddetle kınadı.


Plevneliev, "Uluslararası kamuoyunun terörizmin her türlü şekline karşı birlik içinde olması gerekiyor. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralıların bir an önce iyileşmelerini diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.


Cumhurbaşkanı Plevneliev, saldırının arkasındakilerin bir an önce ortaya çıkarılması ve cezalandırılmasının Bulgar halkının ortak isteği olduğunu kaydetti.


Başbakan Borisov


Başbakan Borisov da ülkesinin çirkin terör eylemini kınadığını bildirdi.


Borisov, şunları belirtti:


"Hepimizin ortak mücadele hedefi terörizmin iyi ya da kötü yüzü olamaz, belirli bir dini veya milliyeti yoktur. Biz bu acı anda Türkiye halkının yanındayız."

Haber Yayın Tarihi: 10.10.2015 10:20 Kaynak: AAKavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor
Lüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı BMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü