Ankara'dan deprem bölgesine 55 TIR yardım malzemesi - Son Dakika

Ankara'dan deprem bölgesine 55 TIR yardım malzemesi

07.02.2023 19:09

ANKARA'da vatandaşların desteği ile belediyenin deposunda toplanan yardım malzemeleri TIR'lara yüklendi.

ANKARA'da vatandaşların desteği ile belediyenin deposunda toplanan yardım malzemeleri TIR'lara yüklendi. Dünden bu yana Ankara'dan 55 TIR yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Başkentliler depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oldu. Vatandaşlar bölgeye gönderilmesi için ısıtıcı, battaniye, kışlık çadır, hijyen seti, gıda kolisi, çocuk bezi ve uyku tulumu gibi malzemeleri Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin soğuk hava deposunda görevlilere teslim etti. Burada çoğu Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi 480 kişilik ekip tarafından teslim alınan yardımlar kolilere konulup, TIR'lara yüklendi. Dünden bu yana 55 TIR yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Tatlısu, gönderilen 55 TIR'da çocuk bezi, mama, gıda kolisi, çocuk ayakkabısı, giysi, su gibi temel ihtiyaçların olduğunu söyleyerek, Dünden itibaren 38 TIR sadece hijyen, çocuk bezi, mama, gıda kolisi, çocuk ayakkabısı, giysi gönderdik. Yaklaşık 17 TIR su gönderdik ve dün 140 bin bugün itibarı ile ise 180 bin ekmek gönderdik. Yarından itibaren her gün 300 bin ekmeği deprem bölgelerine göndereceğiz. Bugün yola çıkan TIR'larımızı Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya- Gölbaşı, Kahramanmaraş - Afşin ve Elbistan'a gönderdik. Bugün burada ODTÜ'lü öğrencilerimiz dahil 480 kişiyiz dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Hatay'da çadır kentlerdeki gönüllüler, çocukları gülümsetebilmek için çabalıyor Hatay'da çadır kentlerdeki gönüllüler, çocukları gülümsetebilmek için çabalıyor Depremzede çocuklara Ankara'dan gelen polislerden oyuncak Depremzede çocuklara Ankara'dan gelen polislerden oyuncak Ankara'da Nevruz, Depremdeki Can Kayıpları Nedeniyle Ağıtlarla Kutlandı Ankara'da Nevruz, Depremdeki Can Kayıpları Nedeniyle Ağıtlarla Kutlandı

Son Dakika Güncel Ankara'dan deprem bölgesine 55 TIR yardım malzemesi - Son Dakika


Advertisement