Ankara'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Ankara'dan Kısa Kısa

13.12.2017 12:52
Ankara'dan Kısa Kısa, System.String[]

Kahramankazan'da, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Kahramankazan'da, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Kahramankazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Aile Yaşam Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Engin Aksakal, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Gevrek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Doğan, öğrenciler ile veliler katıldı.

Programda, insan hakları konulu özdeyişler ve şiirler okuyan öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundu.

Hazreti Peygamberin Veda Hutbesi'nden bölümler okunarak başlanan programda, öğrencilerin ilçe halkı arasında yaptığı insan haklarına dair kısa röportajlardan oluşan video gösterisi de yer aldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Kahramankazan halkının demokrasiye sahip çıkma adına Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı önünde verdiği mücadelenin anlatıldığı sinevizyon gösterisi de ilgiyle izlendi.

Okul müdürü Mehmet Özhan, dünyanın pek çok yerinde insan hakları ve demokrasi ihlallerinin yaşandığını, bu ihlalleri önleyecek güçteki büyük devletlerin sadece seyretmekle yetindiğini belirterek, "Daha bir yıl önce de ülkemizde hainler tarafından girişilen darbeyle insan hakları ve demokrasi ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Ancak hepimizin malumu olduğu üzere ilçemiz insanları da üzerine düşeni yaparak bu demokrasi düşmanlarına karşı durmuş ve kahramanca mücadele etmiş, şehitler gaziler vermiştir." diye konuştu.

İnsan hakları ihlallerinin önüne ancak eğitimle geçilebileceğini belirten Özhan, "İşte bu nedenle eğitimciler olarak bizlere düşen görev gençlerimizin vatanını, milletini seven, insan haklarına saygılı, demokrasi bilinci gelişmiş nesiller olarak yetişmesini sağlamaktır." dedi.

Yerli Malı Haftası

Kızılcahamam'da Cumhuriyet İlkokulu'nda Yerli Malı Haftası kutlandı.

Okul Aile Birliği, Yerli Malı Haftası kapsamında öğrencilere patlamış mısır dağıttı.

Hafta boyunca öğrencilere patlamış mısır ikramı edeceklerini söyleyen Okul Aile Birliği üyeleri, bu geleneği altı yıldır sürdürdüklerini belirtti.

Beypazarı Belediyesinin çalışmaları

Beypazarı Belediyesi, yaz ve kış aylarında vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği alanların başında gelen Karaşar Mahallesi Kirazyanı mevkisine "Sosyal Alan ve Spor Kompleksi" yapacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya, göre, Karaşar Kirazyanı mevkisinde bulunan alana yapılacak Sosyal Alan ve Spor Kompleksi'nde Beşiktaş Jimnastik Kulübü tesisleri de bulunacak.

OSB Türk Yatırım AŞ tarafından yapılacak 35 milyon dolarlık yatırımla, kompleks içinde yeşil alanlar, hobi bahçeleri, konut alanları, sağlık tesisi, sosyal ve kültürel tesis, eğitim tesisi, belediye hizmet alanı, dini tesis, spor alanları gibi sosyal ve teknik donatı alanları bulunacak.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Proje sosyal ve kültürel alandaki tüm ihtiyaçlara hitap ederek ilçemizin cazibesini, hareketliliğini daha da artıracaktır. Öncülüğünü yaptığımız projede, toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kompleksten yararlananların yaşam kalitesini artıracak merkezler yer alacaktır." ifadelerini kullandı.

Şereflikoçhisar'da mütevelli heyeti seçimi

Şereflikoçhisar ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde yer alacak muhtarların seçimi yapıldı.

Kaymakamlık Çanakkale Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seçim, kapalı zarf açık tasnif usulüyle gerçekleştirildi.

Mütevelli Heyetinde yer alacak 2 muhtarın belirleneceği seçime 57 muhtar katıldı.

Seçimde, Hamzalı Mahallesi Muhtarı İbrahim Yiğitbaşı, Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu ve Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Abdullah Kargın aday oldu.

Yapılan oylamada, Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu 38 oy, Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Abdullah Kargın 36 oy alarak mütevelli heyetine seçildi.

Başkan Ertürk, öğrencilerle mutfağa girdi

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, aşçılık bölümü öğrencileriyle birlikte mutfağa girdi.

Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Ertürk, aşçı Mahmut Dolmacı tarafından aşçı adaylarına verilen eğitime katıldı.

Eğitimin ardından mutfağa giren öğrenciler, Osmanlı mutfağının lezzetlerinden kavun dolması yaptı.

Hazırlanan kavun dolmasının tadına bakan Ertürk, Osmanlı ve Türk mutfağının oldukça geniş ve zengin bir yapıya sahip olduğunu belirterek, "Mutfak kültürümüzü öğrencilerimize tanıtmak için yapılan bu etkinlik oldukça önemli. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Genç aşçı adaylarımıza da başarılar diliyorum." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ankara'dan Kısa Kısa - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler 3 büyükler, Diego Costa'yı kadrosuna katmak için teklif yaptı Göztepe, Ndiaye'nin 2 gol attığı maçta Ankaragücü'nü 3-1'le geçti Hatayspor maçında hatalı gol yiyen Gökhan Akkan gözyaşlarını tutamadı Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın Rusya'da içkileri bitince dezenfektan içen 9 kişiden 7'si yaşamını yitirdi Erdoğan'dan Arınç'ın Demirtaş ve Kavala çıkışına yanıt: Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz