Ankara il ve ilçe seçim kurulları başkanları belli oldu - Son Dakika

Ankara il ve ilçe seçim kurulları başkanları belli oldu

04.07.2022 18:49
Ankara il ve ilçe seçim kurulları başkanları belli oldu

ANKARA il ve ilçe seçim kurulu başkanları, Seçim Kanunu'nda yapılan yeni değişiklik sonrası ilk kez kurayla belirlendi.

ANKARA il ve ilçe seçim kurulu başkanları, Seçim Kanunu'nda yapılan yeni değişiklik sonrası ilk kez kurayla belirlendi. İl Seçim Kurulu Başkanı Volkan Keskinkaya oldu.

Ankara Adliyesi'nde yapılan kura çekimine Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi, Adalet Komisyonu üyesi Ayhan Biltekin ve çok sayıda siyasi partinin temsilcisi ile hakim katıldı. 272 hakim arasından Ankara ve 6 ilçenin seçim kurulu başkanları ile yurt dışı seçim kurulu başkanı seçildi. İl Seçim Kurulu Başkanı Volkan Keskinkaya olurken İl Seçim Kurulu 1'inci asil üyesi Celal Dilli, 2'nci asil üyesi Refik Karakoç, 1'inci yedek üyesi Ali Rıza Doğmuş, 2'nci yedek üyesi Tuğba Yenikomşuoğlu oldu.


YORUMLAR
500
'Ata Dedeler' soruşturmasında iddianame tamamlandı 'Ata Dedeler' soruşturmasında iddianame tamamlandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara il ve ilçe seçim kurulları başkanları belli oldu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş