Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım - Son Dakika

Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım

10.11.2019 10:48

Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 KasımANKARA - Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümünde Ankara 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı vatandaşlarla doldu taştı.

Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım

ANKARA - Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümünde Ankara 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı vatandaşlarla doldu taştı. Saat 09.05'de siren sesleriyle vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.

Çocuk, genç, yaşlı yüzlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Kızılay 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda bir araya geldi. Kalabalık saat 09: 05'de çalan sirenle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Hatay'dan gelen bir Bisikletçiler kulübü Kızılay Meydanı'nda gösteri sürüşü yaparken, Mersin'in Silifke ilçesinden gelen gençler ise İstiklal Marşı'nı okudu.

Manisa'dan Ankara'ya gelen Yorgancıoğlu ailesi, küçük bebeleri Uygar ile ilk 10 Kasım Anma günleri olduklarını belirterek kutlamalar için geldiklerini ve Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra tekrar Manisa'ya döneceklerini belirtti.

Elazığ'dan gelen Seher Yıldız ise çok hüzünlü olduğunu ve her 10 Kasım'da Ankara'ya geldiklerini söyledi.

İstanbul'dan gelen Murat Çakır ile arkadaşı Huzeyfe Atıcı, bu gün için Ankara'ya geldiklerini ve Anıtkabir'i ziyaret edeceklerini belirtti. Ankara'yı çok sevdiklerini ve her 10 Kasım'da Ankara'ya geldiklerini söyledi.

Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım
Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım
Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım
Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sahte içki operasyonunda gözaltına alınan 100 şüpheliden 40'ı tutuklandı Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı