AK Parti, Devlet Bahçeli'nin "Vekil transferi yasaklansın" çağrısına kapıları kapadı - Son Dakika

AK Parti, Devlet Bahçeli'nin "Vekil transferi yasaklansın" çağrısına kapıları kapadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin olası bir seçime katılmamaları için Gelecek Partisi ve DEVA Partisine vekil transferinin önünün kapanması çağrısı karşılıksız kaldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası bir seçime katılmaları için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği vereceklerini söylemesi sonrası sert açıklamalarda bulunan ve vekil transferinin engellenmesi için AK Parti'den destek isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrıları karşılıksız kaldı. AK Parti kanadından, "Sayın Bahçeli'nin yaklaşımına kişisel olarak katılıyorum ama bunun için yasaya gerek yok. Siyasi ahlak kanunla olmaz. Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" şeklinde açıklamalar geldi.

'Erken seçim' ve 'milletvekili transferi' tartışmaları sürerken Ankara kulislerinden çok konuşulacak bir haber geldi.

BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISI KARŞILIKSIZ KALDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği vereceklerini söylemesi üzerine, transferlerin engellemesine yönelik düzenlemenin yapılması yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" dedi.

"ŞU AŞAMADA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Adının yazılmasını istemeyen bir diğer yönetici ise Sarıkaya'ya şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli'nin yaklaşımına kişisel olarak katılıyorum ama bunun için yasaya gerek yok. Siyasi ahlak kanunla olmaz. Siyasi ahlak dediğiniz insanın içinde, ruhunda olması gereken bir şeydir. Onu kanunla nasıl düzenleyebilirsiniz ki? Bunun da tartışmadan çıkarılması gerekir. Siyasi Partiler ve Seçim kanunları ile ilgili de geçmişten gelen hazırlıklarımız düşüncelerimiz var; ama şu aşamada söz konusu değil."

AK Parti, Devlet Bahçeli'nin Vekil transferi yasaklansın çağrısına kapıları kapadı

Son Dakika

Son Dakika: 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı için yeni bir düzenleme yapılacak Süleyman Soylu, ayağı kırılan yaşlı kadını sırtında taşıyan polisin fotoğrafını paylaştı 2 ilimizde hiç can kaybı olmadı! İşte il il virüsten ölenlerin sayısı Market çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti, alışveriş yapan herkes diken üstünde! Rus gazeteciden dans etmesini isteyen Cüneyt Özdemir, "Altımda bir şey yok" cevabıyla kahkahaya boğuldu 15 ilde uygulanan seyahat yasağı 3 Haziran'da bitecek; park, bahçe vb. alanlar maske zorunluluğu ile yeniden açılacak Türkiye'nin Maldivler'ini korona vurdu! Milyonlarca turist ağırlarken şimdilerde ıssız bir ada Aylar sonra bir araya gelen Erdoğan ve Bahçeli, birlikte yolculuk etti Son Dakika: Tweetlerine uyarı gelen Trump, ABD'de sosyal medya platformlarını kapatmakla tehdit etti Yasağın son günü piknik yapanlar, gördükleri drone'u polise ait sanınca kaçtı Zonguldak'taki iplik fabrikasında koronavirüs testi pozitif çıkan işçi sayısı 15'e yükseldi ABD'deki genel müdürlüğü bırakıp Karadeniz somonu yetiştirmeye başladı, yılda 500 milyon lira kazanıyor Cani baba, 35 yaşındaki kişiye kaçan 13 yaşındaki kızının uykudayken kafasını kesti Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Sokağa çıkma yasağının devam etmesinde fayda var ABD'de polis tarafından boğularak öldürülen adamın ailesi ilk kez konuştu