Ankara Valiliği, "2011 Yılı Genel İş Yürütümü ve Faaliyetleri"Ni Açıkladı - Son Dakika

Ankara Valiliği, "2011 Yılı Genel İş Yürütümü ve Faaliyetleri"Ni Açıkladı

04.01.2012 13:00
Ankara Valiliği,

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in, geçen yıl Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanının karşılama ve uğurlama törenine katıldığı bildirildi.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in, geçen yıl Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanının karşılama ve uğurlama törenine katıldığı bildirildi.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Yüksel, 2011 yılı genel iş yürütümü ve faaliyetleri kapsamında 2 bin 763 kişi ile makamında görüştü.

Bu görüşmelerin bin 387'si vatandaş, 390'ı sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 54'ü muhtar, 78'i milletvekili ve belediye başkanı, 66'sı il genel meclis ve belediye meclis üyesi, 189'u kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, 549'u mesleki teşekküllerin temsilcileri ve 50'si basın mensubu.

Muhtelif konuların ele alındığı 176 toplantıya başkanlık eden Yüksel, kamu hizmetlerinin etkili, verimli ve süratli yürütülmesi için 51 kamu kurum ve kuruluşunu denetledi.

Ankara'nın ilçe, belde ve köylerinde mahalli sorunların ve ihtiyaçların belirlenmesi ile çözüm yollarına yönelik 26 denetleme ve inceleme gezisi düzenleyen Yüksel, kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen çeşitli nitelikteki 87 kültür etkinliği ile resmi tören ve açılışa katıldı.

Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanını karşılama ve uğurlama merasimlerinde bulunan Yüksel, 50 halk gününde 3 bin 628 vatandaş ile görüşme yaptı, 3 bin 338 başvuru dilekçesini inceledi.

Vali Yüksel, 2011 yılında 24 basın toplantısı düzenledi, 210 basın bülteni ve duyuru yayımladı.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ankara Valiliği, '2011 Yılı Genel İş Yürütümü ve Faaliyetleri'Ni Açıkladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var