Ankara Valiliği, "2011 Yılı Genel İş Yürütümü ve Faaliyetleri"Ni Açıkladı - Son Dakika

Ankara Valiliği, "2011 Yılı Genel İş Yürütümü ve Faaliyetleri"Ni Açıkladı

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in, geçen yıl Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanının karşılama ve uğurlama törenine katıldığı bildirildi.

Ankara Valiliği,

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in, geçen yıl Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanının karşılama ve uğurlama törenine katıldığı bildirildi.


Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Yüksel, 2011 yılı genel iş yürütümü ve faaliyetleri kapsamında 2 bin 763 kişi ile makamında görüştü.


Bu görüşmelerin bin 387'si vatandaş, 390'ı sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 54'ü muhtar, 78'i milletvekili ve belediye başkanı, 66'sı il genel meclis ve belediye meclis üyesi, 189'u kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, 549'u mesleki teşekküllerin temsilcileri ve 50'si basın mensubu.


Muhtelif konuların ele alındığı 176 toplantıya başkanlık eden Yüksel, kamu hizmetlerinin etkili, verimli ve süratli yürütülmesi için 51 kamu kurum ve kuruluşunu denetledi.


Ankara'nın ilçe, belde ve köylerinde mahalli sorunların ve ihtiyaçların belirlenmesi ile çözüm yollarına yönelik 26 denetleme ve inceleme gezisi düzenleyen Yüksel, kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen çeşitli nitelikteki 87 kültür etkinliği ile resmi tören ve açılışa katıldı.


Esenboğa Havalimanı'nda 73 yerli ve yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanını karşılama ve uğurlama merasimlerinde bulunan Yüksel, 50 halk gününde 3 bin 628 vatandaş ile görüşme yaptı, 3 bin 338 başvuru dilekçesini inceledi.


Vali Yüksel, 2011 yılında 24 basın toplantısı düzenledi, 210 basın bülteni ve duyuru yayımladı.


- ANKARA


Son Dakika

Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Gardırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı