Ankaragücü, 58. Maddenin Değiştirilmesine Karşı - Son Dakika

Ankaragücü, 58. Maddenin Değiştirilmesine Karşı

05.01.2012 18:55
Ankaragücü, 58. Maddenin Değiştirilmesine Karşı, System.String[]

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva, 58.maddenin değiştirilmemesi gerektiğini söyledi.

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva, 58. maddenin değiştirilmemesi gerektiğini söyledi.

Kulüpler Birliği'nin İstanbul'da yapılan toplantısana katılan ve toplantıdan erken ayrılan Sami Altınyuva, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

58. maddenin değiştirilmemesi tarafında olduklarını kaydeden Altınyuva, "Alınacak karara saygılı olacağız. Ancak 58. maddenin değiştirilmemesi tarafındayım. Yapılan bir şike varsa, resmi olarak da mahkemeler belgeliyorsa ceza çekilmelidir. Bugün toplantıya bilerek geç geldim. Bilerek de erken ayrılıyorum. Bize verilen sözler vardı. Toplantıda Ankaragücü'nün durumunu sordular. Bilgiler verdim. Ankaragücü'nün tarihinin en büyük sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu, 100 trilyona kadar borçla uğraştığımızı dile getirdim. Transfer yasağımız var. Maç kazanıyoruz, paramız verilmiyor. Futbolcularım paralarını alamadığı için ihtar çekmiş, nakit para istiyorlar" diye konuştu.

'BAZI KULÜPLER SÖZLERİNİ TUTMADI'

Kulüp olarak ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşadıklarını açıklayan Başkan Altınyuva, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bundan önceki toplantıda durumumuzu anlattığımızda kulüpler bize destek oluyordu. Ancak bazıları maalesef sözlerini tutmadı. Ben futbolcularıma ücretleri nakit ya da çek vermiş olmama rağmen; elimdeki futbolcularımı aldılar. Buna tepki olarak geç geldim ve erken ayrıldım. Sözünü tutanlara saygım sonsuz; ama diğerleriyle aynı masaya oturmayacağım. Toplantıyı terk ediyorum."

Başkan Altınyuva, yönetim kurulu ile bir görüşme yapacağını ve alınacak karar doğrultusunda toplantılara katılmayacaklarını sözlerine ekledi.

Ankaragücü, 58. Maddenin Değiştirilmesine Karşı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Ankaragücü, 58. Maddenin Değiştirilmesine Karşı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı: Grip aşısı, risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak yapılacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Kadro dışı kalan Mesut Özil isyan etti: Adalet için sesimi yükselteceğim 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu Kronik hastalığı olanlar grip aşısı yaptıramayacak! Vatandaşlar tepkisini sosyal medyada gösterdi Amerikan giyim şirketi GAP, Avrupa'daki mağazalarını kapatıyor Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı