Anketlere Göre Çalışanlar Uzaktan Çalışma Sistemini Benimsedi - Son Dakika

Anketlere Göre Çalışanlar Uzaktan Çalışma Sistemini Benimsedi

Covid-19 salgını dolayısı ile evlere kapandığımız şu dönemlerde pek çok şirket çalışanları için uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı.

Anketlere Göre Çalışanlar Uzaktan Çalışma Sistemini Benimsedi, System.String[]

Covid-19 salgını dolayısı ile evlere kapandığımız şu dönemlerde pek çok şirket çalışanları için uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Cushman & Wakefield tarafından yapılan yeni bir anketin sonuçlarına göre çalışanlar uzaktan çalışma modeline alışmış ve benimsemiş gibi gözüküyor.


Uzaktan Çalışma Modeli Verimli mi?


Cushman & Wakefield tarafından yapılan ankete 303 şirketten 1,142 çalışan katıldı. Bu süreçte çalışanlara uzaktan çalışma modeli hakkında düşünceleri, verimlilikleri ve ilerleyen dönemlerde de uzaktan çalışmayı isteyip istemedikleri gibi toplam altı soru soruldu. Sorulan sorulardan bazıları ise şu şekilde:


Soru: Covid-19 öncesinde evden çalışıyor muydunuz? Evet ise haftanın kaç günü?


%18 - Bir gün


%5 - İki gün


%1 - Üç gün


%1 - Dört gün


%1 - Beş gün


%74 - Hayır


Soru: Evden çalışma süresince en çok hangi konularda zorlandınız?


%45 - İş ve yaşam arasındaki dengeyi kuramamak


%25 - Yüz yüze görüşme eksikliği


%17 - Ergonomi


%9 - Ekip koordinasyonu


%3 - Teknolojik imkanlar


Soru: Evden çalışma süresince kişisel verimliliğinizi nasıl değerlendirirsiniz? (1 en düşük, 5 en yüksek)


%1 - 1


%6 - 2


%28 - 3


%43 - 4


%22 - 5


Soru: Covid-19 riski ortadan kalktığında evden çalışma sıklığınız ne kadar olmalı?


%10 - Haftanın bir günü


%43 - Haftanın iki günü


%31 - Haftanın üç günü


%7 - Haftanın dört günü


%5 - Haftanın beş günü


%4 - Hiçbir zaman


Peki siz yapılan bu anket hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin sorulan bu sorulara cevabınız nasıl olurdu? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti
20:42