Anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen şahıs: "Cezaevinde sıkıldım" - Son Dakika

Anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen şahıs: "Cezaevinde sıkıldım"

08.07.2020 22:37
Anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen şahıs:

İzmir'in Bayraklı ilçesinde anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanması devam ediyor.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanması devam ediyor. Sanık duruşmada "Bu sefer tahliyemi istiyorum. Cezaevinde sıkıldım" dedi.

Geçen yıl İzmir'in Bayraklı ilçesinde annesi ve babasını siyanürlü su içirerek öldürdüğü, zehirli karışımla kardeşini de yaraladığı iddiasıyla yargılanan Mahmut Can Kalkan'ın yargılandığı davanın duruşması görüldü. İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mahmut Can Kalkan, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada taraf avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Emine Şentüfekçi Tezcan da hazır bulundu.

Cezai ehliyeti tam raporu verilmişti

Annesi ve babasını siyanürlü su içirerek öldürdüğü, zehirli karışımı içirerek kardeşini de yaraladığı iddiasıyla yargılanan Mahmut Can Kalkan hakkında geçtiğimiz duruşma öncesi İstanbul Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi tarafından hazırlanan rapor, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Sanık Kalkan hakkında hazırlanan raporda gözlem sürecinde düzenli uyuduğu, beslendiği, çevresiyle uyumunda sorun bulunmadığı ve sanıkta davranış bozukluğu görülmediği belirtilmişti.

"Cezaevinde sıkıldım"

Mahkeme Başkanının, Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulunca düzenlenen raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğuna mütalaa edildiğini bildirmesinin ardından sanık avukatı, bu raporu kabul etmediklerini ve daha önce alınan raporla çelişki bulunması nedeniyle yeniden rapor alınmasını talep etti. Sanık Mahmut Can Kalkan da raporu kabul etmediğini söyleyerek, "Bu sefer tahliyemi istiyorum. Cezaevinde sıkıldım" diye konuştu.

Duruşma ertelendi

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. - İZMİR

Anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen şahıs: Cezaevinde sıkıldım

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Anne ve babasını siyanürle öldürdüğü iddia edilen şahıs: 'Cezaevinde sıkıldım' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lokantacılar salgın sürecinde iş yerlerinin açılması konusunda umutlu Marsilya Sportif Direktörü'nden İrfan Can açıklaması: Hamle yapacağız Tayland Kralı Maha'dan metresine doğum günü jesti: İkinci kraliçe ilan etti Bağcılar'da su satan çocuk videosu kurgu çıktı! YouTuber Fariz için yasal işlem başlatılacak 9 gündür tek bir vaka bile görülmeyen Avusturalya'da halk plajlara akın etti Oyuncu Asia Argento, yönetmen Rob Cohen'in kendisine tecavüz ettiğini itiraf etti Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu