Anneler Artık Ağlamasın' - Son Dakika

Anneler Artık Ağlamasın'

14.05.2018 10:44
Anneler Artık Ağlamasın', System.String[]

FRANKFURT AKM Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gültekin, 'kadınları kamusal alan ve siyasetin dışına itilmesini isteyen bir yapı' olduğunu iddia etti.

FRANKFURT AKM Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gültekin, 'kadınları kamusal alan ve siyasetin dışına itilmesini isteyen bir yapı' olduğunu iddia etti. Gültekin, "Kadın cinayetleri son yıllarda çok arttı. Kadınlar, anneler olarak siyasi ve ideolojik farklılıklarımızı bir tarafa bırakıp anne ve kadın olma ortak noktamızda bulaşmalıyız. Biz kadınları karar verici pozisyonlarda görmek istiyoruz. Artık anneler ağlamasın, evlat acısı, yaşamasın, evlat hasreti çekmesinler istiyoruz. Kadın haklarının görünür olduğu bir ülke istiyoruz" dedi.

SERBEST KÜRSÜDE KONUŞTULAR

Kurulan serbest kürsüde de kadınlar taleplerini dile getirdi. Anneler Günü kutlamasında Kenan Taşkesen şiirleriyle sanatçılar Lale Koçgün ile Murat Koçgün de türküleriyle katıldı. Kadınlar türkülere halaylarla eşlik etti.

Anneler Artık Ağlamasın'

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Anneler Artık Ağlamasın' - Son Dakika


Son Dakika

Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü CHP'de bir taciz iddiası daha! Mağdur kadının ifadeleri kan dondurdu İHA üretim merkezini görüntülerken gözaltına alınan 2 Rus vatandaşının televizyoncu olduğu ortaya çıktı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf? Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katilin cenazesi morgda kaldı