Annelerden yağmur altında evlat nöbeti - Son Dakika

Annelerden yağmur altında evlat nöbeti

30.11.2022 12:47

Annelerden yağmur altında evlat nöbeti Muş'ta evlat nöbeti tutan annelerin eylemi 84. haftaya girdiMUŞ Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan annelerin bu hafta da yağmur altında eylemi devam ediyor.

Annelerden yağmur altında evlat nöbeti

Muş'ta evlat nöbeti tutan annelerin eylemi 84. haftaya girdi

MUŞ Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan annelerin bu hafta da yağmur altında eylemi devam ediyor.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla bekleyen anneler, 84. haftada da eylemlerini sürdürdü. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK'dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK'yı lanetledi. Evlatlarına geri dönmeleri için çağrıda bulunan anneler, "Yavrumu verin bana", "Anneler direniyor", "Artık yeter, bırakın evlatlarımızı" ve "Artık yeter, yakamızdan düşün" yazılı dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

6 yıldır çocuğundan haber alamadığını ifade eden baba Şemsettin Özcan, 3 yıldır HDP önünde eylem yaptığını söyledi. Her gün HDP'ye çağrıda bulunarak çocukları geri istediğini anlatan Özcan, "HDP çocuklarımızı aldı götürdü PKK'ya verdi, PKK'da Amerika'ya verdi. HDP'liler bizi mahvettiler. Ne hakları var çocuklarımızı aldılar. Çocuğumu büyüttüm, okula gönderdim, HDP çocuğumu alıp dağa götürdü. HDP, Amerika ile beraber. Niye çocuklarımızı götürüyorlar? Türk bayrağının altında yaşayan ve hainlik yapanın Allah evladını alsın. Devlet ve bayrak birdir. Oğlum sesimi duyuyorsan gel teslim ol. Burada eyleme devam edeceğim. Bütün çocuklara sesleniyorum, gelin teslim olun. Dağda size fayda yok. Gelin okul okuyun, sıcak yuvanıza gelin. Kar kış demeden bu işin peşinde olacağız. Çocuklarımızı vermeyene kadar burayı terk etmeyeceğiz. HDP'yi kapatsınlar. HDP mecliste niye konuşuyor, ne hakkı var. Bu Kürt davası değil; Ermeni, Amerika davasıdır" dedi.

"Yeter analar babalar ağladı"

Yaklaşık 2 yıldır evlatları için HDP önünde evlat nöbeti tutuklarını vurgulayan anne Ayten Koçhan ise "İki yıla yakındır HDP önünde eylemimize devam ediyoruz. İçimiz yandığı için buradayız. HDP'den, PKK'dan çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı versinler. Bu Türk, Kürt davası değil, Ermeni davasıdır. Yeter analar babalar ağladı. 7 yıldır benim çocuğum yok. Evlat hasretiyle yaşıyoruz. Çocuklarımızı versinler. Süleyman Soylu'ya, Cumhurbaşkanına sesleniyorum, HDP'yi kapatsınlar. Yılanın başı HDP'dir. Çocuklarımızı götürüp Amerika'ya satıyorlar. Her gün şehidimiz var. Allah bizim yüreğimizdeki acıyı onların yüreğine düşürsün. Evlatlarımızı istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Varto'da karla mücadele çalışması Varto'da karla mücadele çalışması DEPREM ENKAZINDA ŞEHİT OĞLUNUN HATIRALARINI ALMAK İÇİN BEKLEDİ DEPREM ENKAZINDA ŞEHİT OĞLUNUN HATIRALARINI ALMAK İÇİN BEKLEDİ Muş'tan deprem bölgesine giden AFAD ekibi, enkaz altından 2 kişiyi kurtardı Muş'tan deprem bölgesine giden AFAD ekibi, enkaz altından 2 kişiyi kurtardı

Son Dakika 3. Sayfa Annelerden yağmur altında evlat nöbeti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement